Uczestnicy wydarzenia byli podzieleni na trzy grupy warsztatowe. W trakcie zajęć mieli okazję m. in. poznać historię japońskiego teatru Kamishibai oraz dowiedzieć się jak skutecznie korzystać z niego podczas zajęć, zgłębić tajniki metody Montessori.
Kryminalni zatrzymali mężczyznę i pojechali do jego mieszkania, gdzie znaleźli kolejne narkotyki i pieniądze. Śledczy zabezpieczyli łącznie blisko 260 gramów narkotyków, w tym 100 pojedynczych porcji marihuany i 247 pojedynczych porcji amfetaminy.
Psy, których w Warmińsko–Mazurskim Oddziale Straży Granicznej jest 32, muszą mieć odpowiednie predyspozycje i posiadać różne specjalności. Szkolenia odbywają się w terenie, na przejściach granicznych, na zielonej granicy i na placówkach.
To inicjatywa zorganizowana przez Stowarzyszenie Patria Nostra we współpracy z Poseł na Sejm RP Iwoną Arent. Pomoc prawna jest skierowana do Ukraińców.
Werdykt kapituły tego wyróżnienia ogłoszony został 12 września na Zamku Kapituły Warmińskiej w Olsztynie.
Od skrzyżowania z ulicą Dąbrowszczaków do przecięcia ulicy Partyzantów liczne koleiny świadczą, że od długiego już czasu ta jedna z ważniejszych ulic w centrum stolicy regionu dawno nie była naprawiana.
Strażnicy otrzymali zgłoszenie dotyczące nieprawidłowego parkowania przy ul. Kołobrzeskiej. Zaparkowany Mercedes wskazywał na zupełny brak wyobraźni kierowcy.
Jak wstępnie ustalili policjanci 15-letni kierowca motoroweru wjeżdżając z drogi podporządkowanej, najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu vw 28-latkowi.
Bio Tech 3.0 i I Warmińsko - Mazurski Festiwal Natury w gminie Olsztynek już za nami. Jak rozwijać ekologiczne i nowoczesne i rolnictwo? Tę wiedzę zdobywali uczestnicy warsztatów, które odbyły się w Tomaszynie koło Olsztynka. Kilkudziesięciu wystawców mogło zaprezentować się kolejnego dnia na Targowisku Miejskim w Olsztynku.
Zaprzestanie podświetlania budynków miejskich ma obowiązywać do odwołania – to reakcja na horrendalne ceny energii elektrycznej i galopującą inflację.
W olsztyneckim skansenie odbyły się pod hasłem „Połączeni dziedzictwem”. Spotkanie odbyło się w formie spacerów z etnografem oraz zootechnikiem, którzy w ciekawy i przystępny sposób opowiadali o zwyczajach dawnej wsi.
Mundurowi patrolujący granicę usłyszeli dźwięki charakterystyczne dla lecącego drona. Po kilku godzinach na miejsce podjechał samochodem 39-letni mieszkaniec Podkarpacia, który zaczął w pośpiechu pakować pudła.
Zostali namierzeni przez policjantów. Za uprawę konopi i posiadanie suszu marihuany odpowiedzą mieszkańcy powiatu giżyckiego.
O tytuł najlepszego pływaka i puchar Komendanta Głównego Policji walczyło 27 sportowców z całej Polski.
Rajd był okazją do integracji strażaków, tych młodszych i trochę starszych, a także do promowania aktywnego spędzania czasu.
Psychologowie i psychoterapeuci zgodnie przyznają: statystyki zaniżają rzeczywistą skalę problemu, a może być jeszcze gorzej. Przyczyn tego jest wiele, poczynając od braków kadrowych.
Już 18 września punktualnie o godz. 12:00 setki amatorów tej najprostszej formy ruchu staną na starcie niniejszego biegu, by zmierzyć się z ponad 21-kilometrową trasą.
Była ostra krytyka rządów Prawa i Sprawiedliwości. Poruszono też problemy regionu.
Pierwszą konkurencją była sztafeta pożarnicza z przeszkodami. Zawodnicy musieli pokonać między innymi slalom pomiędzy tyczkami, przebiec po równoważni, czy podłączyć wąż gaśniczy do rozdzielacza i prądownicy gaśniczej. Drugą konkurencją było ćwiczenie bojowe.
Kierowcą pojazdu był 30-letni Polak, który w bagażniku i wewnątrz auta przewoził ponad 300 kilogramów suszu tytoniowego.