Założył ją absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego Wojciech Dzieszkiewicz. Rysunkiem i malarstwem zajmuje się od dzieciństwa. Brał udział w wielu kursach i w pewnym momencie zamarzyła mu się własna szkoła. I dowiódł, że marzenia można spełniać.
Czy można w jakiś sposób sprawdzić to, co w mieście zmieniło się w ciągu ostatnich lat? Jak władze rozporządzały pieniędzmi? Można. Takie dane prezentuje raport otwarcia kadencji Piotra Grzymowicza, który przedstawiono 28 stycznia podczas sesji rady miasta.
Każdy kto będzie chciał posłuchać przygód Krzysztofa Hołowczyca na tegorocznym Rajdzie Dakar będzie miał ku temu kolejną okazję.
Kładka pójdzie w odstawkę. W poniedziałek, 2 lutego zostanie zdemontowana kładka piesza łącząca brzegi Łyny, pomiędzy Aleją Gelsenkirchen, a chodnikiem prowadzącym do Żłobka Miejskiego nr 3 przy ul. Mochnackiego.
Dobra rada - lepiej nie odśnieżać auta przy włączonym silniku. Dlaczego? Bo jak mówi prawo, grozi to mandatem. W wysokości nawet do 500-set złotych. Zima to dla kierowców udręka, szczególnie gdy za oknem pada śnieg, a temperatura spada poniżej zera.
World Tour w siatkówce plażowej przenosi się do Olsztyna! To międzynarodowy turniej siatkarskich dwójek kobiet i mężczyzn zaliczany do rangi Grand Slam. I chociaż od 2004 roku odbywał się w Starych Jabłonkach, to od tego roku rozgrywany będzie w stolicy Warmii i Mazur.
Czy nadawanie certyfikatów produktu Warmii i Mazur ma sens? O ekonomicznych i organizacyjnych uwarunkowaniach projektu rozmawiano 29 stycznia w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie.
Olsztyn ma kolejnych nowych profesorów. Akty nominacyjne otrzymali wczoraj w Warszawie z rąk Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Wśród 53 nauczycieli akademickich z całej Polski znalazły się również dwie osoby z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
Inwestycja ta nie znalazła się w projekcie „Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023” opublikowanym przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.
Reprezentanci gmin i powiatów województwa Warmińsko-Mazurskiego spotkali się 28. stycznia z Wojewodą Marianem Podziewskim oraz z Marszałkiem Województwa – Gustawem Markiem Brzezinem. Rozmawiali między innymi o współpracy między instytucjami samorządowymi i rządowymi.
Tuż po godzinie 15:00 w środę 28 stycznia podczas IV sesji rady Miasta Olsztyna podjęto uchwałę w sprawie budżetu miasta na rok 2015sty. Za projektem głosowało 13 radnych, przeciw 10. Dwóch było nieobecnych.
Rozpoczęły się kontrole autokarów w ramach akcji "Bezpieczne ferie". Zanim młodzi wyjadą na zimowy wypoczynek inspektorzy i policjanci sprawdzają stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierowców.
Mimo, że termin złożenia rozliczenia podatkowego mija 30 kwietnia, to już teraz warto zastanowić się, na co przekazać 1% naszego podatku.
Mieszkańcy Olsztyna bawili się w rytmach Afryki i Tybetu. To właśnie z tymi kulturami mieli okazję obcować uczestnicy strefy FOLKultury, której inauguracyjne spotkanie odbyło się 24 stycznia w Kamienicy Naujacka.
Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe wejdzie w porozumienie z klubem prezydenckim Piotra Grzymowicza. Koalicja zagwarantuje 13 mandatów w 25-osobowej Radzie Miasta, co oznacza dla koalicjantów bezwzględną większość.
O trudach i sukcesach wspominali pracownicy służb zatrudnienia podczas swojego święta, które przypada 27 stycznia. Z tej okazji w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej odbyła się uroczystość.
Każdy, kto zdecyduje się zostać po śmierci dawcą narządów, może uratować życie innym.Szacuje się, że narządy jednego dawcy mogą uratować lub przedłużyć życie nawet siedmiu osobom. Rocznie wykonuje się średnio 1,5 tys. operacji przeszczepiania narządów.
Przypomnijmy – w swoim dziesiątym starcie olsztynianin zajął trzecie miejsce, pokonując po drodze wielu bardziej doświadczonych rywali. Za ten wyczyn podziękowali mu olsztyńscy kibice, którzy spotkali się z nim w jednym z olsztyńskich klubów.
Połączenie przyjemnego z pożytecznym – takie są bale charytatywne. Jeden z nich odbył się 23 stycznia w Lidzbarku Warmińskim. Zorganizowali go politycy Platformy Obywatelskiej z regionu Warmii i Mazur. Jak mówią – z takiej formy pomocy mieszkańcom chcą zrobić tradycję.
Częstotliwość występowania chorób alergicznych zwiększa się z każdym rokiem. I chociaż alergie nie zagrażają życiu, to jednak są bardzo uciążliwe, zwłaszcza dla najmłodszych.