Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 13 listopada 2024 07:31
Ważne:
  • * Telewizja Olsztyn zatrudni dziennikarza na umowę o pracę. Oferty proszę kierować na adres: [email protected] *
Reklama

Były alkotubki, są alkolody. Szykuje się kolejna awantura z procentami

W jednym ze sklepów klienci znaleźli lody alkoholowe. To może być początek takiej samej afery, jaką niedawno mieliśmy z alkotubkami.
Podziel się
Oceń

„Nasz czytelnik (...) w jednej z popularnych sieci marketów w lodówkach z lodami znalazł alkolody. Do złudzenia przypominają one popularne tzw. wodne lody. Mają podobny kształt i rozmiar. 

Co prawda na lodach jest oznaczenie, że zawierają alkohol i że są przeznaczone tylko dla osób powyżej 18 roku życia, ale jak napisał nasz czytelnik ”nietrudno je pomylić z normalnymi lodami” – alarmuje serwis wpoznaniu.pl.

I pokazuje zdjęcia mrożonych słodyczy dla dorosłych leżących w sklepowej lodówce.

W sieci już powstaje burza, która do złudzenia zaczyna przypomina tę z alkotubkami.

Po awanturze producent wycofał tubki ze sklepów

Chodzi o alkotubki, czyli – przypomnijmy – alkohol w kolorowych saszetkach, które przypominały musy owocowe dla dzieci. Kiedy sprawę nagłośnili politycy, producent wycofał tubki ze sklepów, wstrzymał produkcję, a premier zapowiedział zmiany w prawie.

Co do lodów alkoholowych, to ich producent jeszcze nie wypowiedział się w tej sprawie. Można jednak podejrzewać, że będzie ona tak głośna jak z saszetkami.

Opakowania tylko ze szkła i metalu

Od kilku tygodni alkohol sprzedawany w oryginalnych opakowaniach jest na cenzurowanym. Rząd zapowiedział, że zmieni prawo w taki sposób, żeby tego rodzaju produkty nie mogły „udawać” musów czy właśnie lodów.

„Projekt zakłada, że wszelkie opakowania o pojemności nominalnej do 300 ml będą mogły być wykonane jedynie ze szkła lub metalu. Tym samym z rynku mogą zniknąć opakowania plastikowe lub inne alternatywne rozwiązania” – podaje money.pl.

Dodatkowo mają obowiązywać ograniczenie dotyczące rodzaju substancji, jakie mogą być używane do sprzedaży alkoholu. Ma być dostępny wyłącznie w płynie.

„W związku z pojawieniem się na rynku nietypowych form, takich jak alkohol w proszku, żelu czy paście, ustawodawcy uznali konieczność wprowadzenia dodatkowych obostrzeń” – czytamy.


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama