1. Znajdź zaufany sklep online z sukniami ślubnymi
Wybierając sklep internetowy z sukniami ślubnymi, poczytaj o nim opinie, ale tylko te w wiarygodnych miejscach. Musisz mieć pewność, że zostały wystawione przez autentyczne klientki. Możesz też poprosić o rekomendację koleżanki, które kupiły swoje suknie ślubne online. Dobrym pomysłem jest także dołączenie do grupy na Facebooku, skupiającej przyszłe panny młode. W takich miejscach ludzie wprost uwielbiają udzielać innym rad. Zwróć uwagę, czy kupujesz kreację w sklepie firmowym producenta, czy w sklepie internetowym z sukniami ślubnymi różnych marek. W tym drugim przypadku sprawdź opinie również o firmie odpowiedzialnej za projekt i uszycie kreacji. Jeżeli od e-sklepu oczekujesz profesjonalnego doradztwa, upewnij się, że jest nim firma wyspecjalizowana w modzie ślubnej, posiadająca doświadczenie w pracy z przyszłymi pannami młodymi.
2. Wybierz odpowiedni rozmiar lub skorzystaj z szycia miarowego
Kupując gotową suknię ślubną online, bardzo ważne jest trafienie z rozmiarem. Modele takie dostępne są w różnych rozmiarach, zwykle od 34 do nawet 46. Należy pamiętać, że rozmiarówki mogą być niestandardowe. Na szczęście praktycznie każdy sklep online zamieszcza przy produktach tabele rozmiarów. Gdy już znajdziesz idealną suknię, poproś kogoś bliskiego, by zmierzył Cię we wszystkich, wskazanych w tabeli obwodach/długościach, a następnie wybierz optymalny rozmiar. Suknie ślubne zwykle są wykonywane z mało elastycznych materiałów, dlatego trzeba bardzo dokładnie porównać swoje wymiary z wartościami w tabeli. Jeżeli producent informuje, że rozmiarówka jest standardowa, suknia w rozmiarze noszonym na co dzień powinna dobrze pasować. Jeśli wahasz się między dwoma rozmiarami, polecamy zamówić model w rozmiarze większym, a następnie dokonać zwężenia/skrócenia u swojej krawcowej. Zależy Ci na zakupie przez internet sukni uszytej od podstaw tylko pod Twoje wymiary? W takim razie poszukaj pracowni krawieckiej, która oferuje szycie miarowe na odległość. Wybierasz jeden projekt, przekazujesz pobrane samodzielnie wymiary i konsultujesz ewentualne modyfikacje. Cały proces dopasowania i szycia odbywa się zdalnie – bez konieczności wizyt w stacjonarnym punkcie.
3. Dokładnie czytaj opisy przy sukniach ślubnych
Przed dokonaniem zakupu, dokładnie zapoznaj się z opisem upatrzonej sukni ślubnej. Przede wszystkim sprawdź, w jakim kraju, z jakich materiałów i w jaki sposób została wyprodukowana. Przeczytaj, jaki konkretnie ma odcień. Nie sugeruj się wyłącznie zdjęciami, bo mogą one nieco zniekształcać rzeczywisty wygląd kreacji. Pamiętaj, że nawet od gotowej sukni ślubnej za 1000-1500 zł masz prawo oczekiwać odszycia z troską o każdy detal, zgodności z najnowszymi trendami i wysmakowanych zdobień. W segmencie niedrogich sukni ślubnych online można obecnie znaleźć efektowne i jakościowe kreacje, szyte ręcznie w Polsce i dostępne w wielu standardowych rozmiarach. Unikaj masowo wyprodukowanych sukienek, stanowiących tandetnie wyglądające kopie projektów znanych designerów.
4. Sprawdź, czy suknię ślubną kupioną online możesz zwrócić
Kupując suknię ślubną online, zawsze istnieje ryzyko, że nie spełni ona Twoich oczekiwań, dlatego zanim potwierdzisz zakup (czytaj: zawrzesz umowę ze sprzedawcą), zapoznaj się z polityką zwrotów danego sklepu internetowego. Jednocześnie pamiętaj, że ustawowe prawo zwrotu bez podawania przyczyny przysługuje Ci tylko wtedy, gdy zamówiłaś online produkt gotowy, a nie stworzony na Twoje indywidualne zamówienie.
5. Zwróć uwagę na termin realizacji zamówienia
Szycie miarowe sukni ślubnych wiąże się najczęściej z kilkumiesięcznym okresem oczekiwania – niezależnie od tego, czy zamawiasz kreację online, czy w stacjonarnym atelier. Dlatego upewnij się, że możesz tyle czekać. Jeżeli potrzebujesz sukni dosłownie na już, z pomocą przychodzą gotowe modele, które często są gotowe do wysyłki w 1-2 dni od daty zakupu.