W działaniach ratowniczych trwających łącznie ponad 2 godziny wzięło udział 5 zastępów PSP. Trwa wyjaśnianie przyczyny pożaru.
Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło na ul. Olsztyńskiej w Piszu, w pobliżu budynku Państwowej Straży Pożarnej. Na łuku drogi kierujący białym Peugeotem zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadące z naprzeciwka ciemne BMW.
Natomiast ciepłownia biomasowa jest obecnie źródłem ciepłej wody użytkowej dla mieszkańców miasta.
To już trzecia edycja Letnich Koncertów Fortepianowych i Kameralnych. W czwartek w Państwowej Szkole Muzycznej w Giżycku mieszkańcy i turyści mogli usłyszeć wirtuozów wiolnonczeli i fortepianu. Utwory mistrzów renesansu i brawurowe improwizacje wykonali Marcin Zdunik i Aleksander Dębicz.
Od długiego weekendu w maju aż do września w naszym regionie organizowanych jest wiele różnorodnych imprez, które przyciągają wczasowiczów z całej Polski. Mieszkańców Giżycka zapytaliśmy, czy również korzystają z letniej oferty kulturalnej miasta i pobliskich miejscowości.
W trakcie patrolu policjanci z nowomiejskiej drogówki zwrócili uwagę na motocyklistę, który poruszał się znacznie szybciej, niż pozwalają ograniczenia.
Administrować obiektem będzie nowa spółka miejska Hala Olsztyn. Od 1 listopada bieżącego roku funkcję prezesa pełnić będzie Zbigniew Trzoska.
Nadal obowiązuje zakaz kąpieli nad jeziorem Ukiel na obu kąpieliskach nr 1 w centralnej części kompleksu oraz na kąpielisku nr 2 nieopodal boisk do siatkówki plażowej. A kiedy możemy się spodziewać, że sinice znikną z olsztyńskiej plaży?
Zadanie o wartości ok. 400 mln zł realizowane jest przy współudziale środków unijnych z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Zakończenie przebudowy stacji Olsztyn Główny zaplanowano w 2024 r.
To prawdziwa gratka dla wszystkich dzieci. Zarówno tych z Giżycka, jak i wczasowiczów. „Bajkowe lato” to występy kabaretowe, animacje, spotkania edukacyjne i inne rozrywki dla najmłodszych. Wydarzenia są w naszym mieście w każdy czwartek o godzinie 11.
Wszystko wskazuje na to że padł on ofiarą zabójstwa na tle porachunków gangów z lat 90-tych działających w Polsce południowo-zachodniej, nazywanych „wojną spirytusową” lub „wojną zgorzelecką”.
Ciekawy projekt i wycieczkę do Fromborka na "Sobotę z Mikołajem Kopernikiem" zorganizowało dla ponad 50 mieszkańców Sętala, Dąbrówki Wielkiej, Spręcowo i Nowych Włók Stowarzyszenie Przyjaciół Sętala. Projekt wspierany finansowo z budżetu Gmina Dywity składa się z kilku części.
Olsztyn otrzymał dofinansowanie z Państwowego Instytutu Badawczego NASK. Radni miejscy przegłosowali zmiany w budżecie miasta na 2023 rok.
Wakacje trwają w najlepsze, a giżyckie dzieci nie muszą daleko wyjeżdżać, by cieszyć się letnimi aktywnościami. Uczestnicy zajęć prowadzonych przez miejskie świetlice jeżdżą na wycieczki i biorą udział w cotygodniowych happeningach. W tym tygodniu dzieci odwiedziły Muzeum Indian w Spytkowie niedaleko naszego miasta.
W akcji brali udział policjanci z Węgorzewa i Giżycka. Do zatrzymania doszło w niedzielę w powiecie giżyckim.
Dziecko cierpi z powodu neuroblastomy - śmiertelnie groźnego, rzadkiego nowotworu dziecięcego. Po zakończeniu obecnego protokołu leczenia, niezbędna będzie szczepionka przeciwko wznowie. Dostępna jest tylko w USA, a jej koszt jest bardzo wysoki. Chore dziecko można wesprzeć na stronie siepomaga.pl/walka-janka
Do zdarzenia doszło w czwartek. Kierowca fiata nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu nissanem.
Do wypadku doszło w czwartek na wysokości miejscowości Kaplityny. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.
Niemal 600 osób podpisało się pod petycją, która 12 lipca przekazana została na ręce prezydenta Olsztyna.
Sprawdź kiedy Twój Zarządca ostatni raz płukał wymienniki ciepła.