Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej wzięli udział w powiatowych targach pracy. Podczas, których młodzi ludzie mieli okazję dowiedzieć się, jak wygląda służba w Straży Granicznej.
Maraton w Dębnie jest najstarszym maratonem w Polsce. Odbywa się na dystansie 42 km i 195 m.
Gmina Miejska Lidzbark Warmiński od 2015 roku realizuje liczne projekty mające zmniejszyć koszty utrzymania obiektów miejskich. Termomodernizuje budynki mieszkalne i użyteczności publicznej z wykorzystaniem najnowocześniejszych systemów grzewczych wspieranych przez fotowoltaikę. Od 2015 suma pozyskanych z różnych źródeł dotacji wynosi blisko sto czterdzieści dziewięć milionów. Gmina Miejska Lidzbark Warmiński pod tym względem jest liderem w województwie warmińsko -mazurskim i plasuje się wysoko w skali całego kraju za co otrzymuje szereg nagród.
Prezydent Olsztyna przyznał naszym zawodnikom nagrody pieniężne i stypendia na 2023 rok.
Prace trwają w rejonie placówek w Bezledach i Sępopolu. Budowa obejmie całą lądową granicę z Federacją Rosyjską (o długości 199 km).
Uszczuplenia budżetu państwa z tytułu niezapłaconych należności oszacowano na blisko 233 tys. zł.
18 kwietnia na olsztyńskiej starówce 8 grup ratownictwa medycznego z olsztyńskich szkół ponadpodstawowych rywalizowało w 7 kategoriach ratujących życie.
Na uczestników czekało kilka konkurencji wymagających dużej koordynacji ruchowej i bardzo dobrego opanowania jazdy na rowerze.
Do zdarzenia doszło przy ul. Bożego Ciała w Elblągu, na terenie Wyższego Seminarium Duchownego.
Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej otrzymali 9 terenówek. Auta trafiły do placówek regionalnego oddziału straży. Funkcjonariusze Straży Granicznej pokonują nimi nawet najtrudniejsze bezdroża.
W tym czasie Zespół Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie ukończyło 9 tysięcy absolwentów. W tej chwili uczy się tu 800 uczniów. To szkoła, która cieszy się dużą popularnością, bo to placówka z bogatą tradycją.
Obiekt, w którym do tej pory mieściła się noclegownia, powstał w latach 70. poprzedniego wieku jako tymczasowa baza OHP. Stąd konieczność powstania nowego budynku.
Do potrącenia doszło w piątek (14.04.) w Iławie. Rowerzysta będzie musiał tłumaczyć się przed sądem.
16 kwietnia na olsztyńskiej starówce do rywalizacji stanęło ponad 550 uczestników biegu głównego i dziecięcych.
W akcji oczyszczania rzeki, która odbyło się 15 i 16 kwietnia, uczestniczyło ponad 30 wolontariuszy. Wydarzenie od wielu lat wspiera Gmina Olsztynek. Patronat nad akcją objął burmistrz Robert Waraksa.
Protestujący przekazali wojewodzie petycję do premiera RP Mateusza Morawieckiego.
O zbrodni sowieckiej opowiada Bogusław Kowalewski, zastępca burmistrza, wnuk policjanta zamordowanego w 1940 roku.
Już w najbliższą niedzielę wierni parafii greckokatolickiej w Olsztynie zasiądą do wielkanocnego śniadania.
Jego wygląd nawiązuje do mostu, który w ramach pierwszych wielkich prac konserwatorskich i remontowych prowadzony był w latach 20. XX w.
Zainaugurowano cykl wykładów kopernikańskich w ramach obchodów 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika skierowanych do młodzieży szkół średnich. W auli Zespołu Szkół nr 1 im. J Śniadeckiego w Ełku odbyło się pierwsze z 7 spotkań organizowanych z okazji 550 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika.