Przejść się po Olsztynie bez ruszania się z domu? Teraz jest to możliwe. Internauci mogą obejrzeć olsztyńskie jeziora, lasy, zobaczyć wnętrza kościołów, a nawet zajrzeć na basen.
Dostrzegł to miesięcznik "Rowertour", który tworzy rankingi pokazujące poziom udogodnień dla ruchu rowerowego. W roku 2014, na 41 badanych miast w całym kraju - Olsztyn uplasował się na 7 pozycji.
Młodzieżowy Dom Kultury w Lidzbarku Warmińskim przygotowuje się do finałów trzech konkursów, do których eliminacje odbywały się w ostatnich tygodniach.
17 nowych rowerów do rehabilitacji otrzymali podopieczni Zespołu Placówek Edukacyjnych w Olsztynie. Przypomnijmy – instytucję prowadzi Stowarzyszenie Wyjątkowe Serce. Sercem wykazały się też fundacja Eko Textil wraz z Polskim Czerwonym Krzyżem, które przekazały dzieciom rowerowy prezent.
Po raz pierwszy w Polsce zawody wakeboardowe odbędą się na basenie. I to nie byle jakim, bo olimpijskim w Olsztynie. Impreza "King of the pool" rozpocznie się w sobotę 14 marca o godzinie 18stej.
15 przedstawicieli organizacji i instytucji sportowych z Olsztyna, będzie opiniować m.in. strategię miasta w zakresie kultury fizycznej. Doradzi też na jakie sportowe cele miasto powinno przeznaczyć pieniądze z budżetu. Ma też wskazać kierunek tworzenia programów rozwoju bazy sportowej w Olsztynie.
Jaka jest kondycja polskiego społeczeństwa? Dyskusja na ten temat odbędzie się w olsztyńskiej Galerii Sztuki BWA. Będzie podsumowaniem wystawy fotografii Wojciecha Wilczyka zatytułowanej - "Święta wojna".
Olsztyńscy studenci zaprezentowali kraje z całego świata. A to za sprawą Dnia Międzykulturowego, który 10 marca odbył się na wydziale humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
Oranżeria została nie tylko wyremontowana ale i pieczołowicie odrestaurowana. Gotowa jest już elewacja oraz całe wnętrze łącznie z odkrytymi w trakcie prac malowidłami.
9 marca starosta lidzbarski Jan Harhaj podpisał umowę na modernizację drogi powiatowej na odcinku Pityny-Lubomino.
Pierwsze dni po zmianach w organizacji ruchu w centrum nie były łatwe dla kierowców. W Olsztynie chyba nie było osoby, która nie zastanawiałby się, jak będzie wyglądał ruch w mieście, od poniedziałku. W końcu do wielu rozkopanych ulic dołączyły jeszcze te w centrum.
Czy prawa przysługujące każdemu spółdzielcy są respektowane? Członek Spółdzielni Mieszkaniowej "Jaroty" w Olsztynie – Pan Lech Krygier przekonał się, że nie.
”Kaziuk Wileński Sercem Stworzony" to hasło Koncertu Kaziukowego, który odbył się w Olsztynie. 7 marca imprezę zorganizował Miejski Ośrodek Kultury. Na Warmii i Mazurach odbyła się po raz 31. Kaziuki-Wilniuki są jednym z najstarszych festiwali kultury i gwary wileńskiej na obecnych ziemiach polskic
Mistrzowski spektakl pt. „Żmija” w wykonaniu Doroty Stalińskiej otworzył 6 marca festiwal monodramu w Olsztynie. Miejski Ośrodek Kultury po raz trzeci zorganizował Olsztyńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora SOLO. Jest to przede wszystkim konkurs monodramu.
A dokładniej jej część od alei Piłsudskiego do Dworca Głównego. Utrudnienia te wynikają z budowy linii tramwajowej. Mają potrwać do końca sierpnia. Pracownicy instytucji przy ulicy Kościuszki nie muszą się jednak obawiać. Bo dojazd – choć na około – jest możliwy.
W tej sytuacji cały ruch z drogi 598, czyli z trasy na Butryny, czy od Tęczowego Lasu i odwrotnie -skierowany będzie w ulicę Witosa. Prace na tym odcinku mają potrwać dwa miesiące.
Z uwagi na utrudnienia związane z budową linii tramwajowej od 8 marca ulice Konopnickiej i Nowowiejskiego zmieniły kierunek jazdy.
Jej cena, czyli 3,09 zł. za metr sześcienny plasuje się na trzeciej pozycji w województwie warmińsko-mazurskim - tak wynika z danych za rok 2014. Jednak wbrew pozorom -dla gminy nie jest to powód do zadowolenia.