23 czerwca przy skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej, Obrońców Tobruku i Alei Warszawskiej w Olsztynie odbyło się oficjalne spotkanie podsumowujące projekt przebudowy jednej z najważniejszych inwestycji drogowych w Olsztynie.
Słowiańskie tradycje i obyczaje są nadal żywe – przynajmniej na Warmii i Mazurach. Świadczą o tym coroczne obchody Nocy Kupały, które odbyły się 20 czerwca we Frączkach w gminie Dywity
W piątek 20 czerwca na stadionie przy al. Piłsudskiego odbysł się tradycyjny prolog o Puchar Prezydenta Olsztyna, będący rozgrzewką przed rozgrywanym dzień później Rajdem Warmińskim.
W tym roku przypada setna rocznica urodzin Tove Jansson, która stworzyła Muminki. Bohaterowie Ci na stałe zagościli w domach i sercach czytelników, a sama autorka stała się jedną z najbardziej znanych fińskich artystek na świecie.
To propozycja Ośrodka Sportu i Rekreacji dla uczniów na zbliżające się wakacje. Pierwsza sportowa impreza z cyklu ,,Lato z Osirem" odbędzie się 1 lipca na boisku do piłki nożnej przy ul. Jeziołowicza.
Do olsztyńskich gabinetów medycyny estetycznej wchodzi nowa metoda rewitalizacji skóry, zwana karboksyterapią.
Od 16 czerwca olsztyniacy mogą składać wnioski o przyznanie ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny. W olsztyńskim ratuszu o kartę mogą się ubiegać rodziny z co najmniej trojgiem dzieci. Ogólnopolska karta ma być uzupełnieniem lokalnych kart dużej rodziny - takich jak np. Olsztyńska.
Już w najbliższy weekend mieszkańcy naszego regionu będą mogli uczestniczyć w obchodach Nocy Kupały. Ta szczególna tradycja zwana też sobótką albo palinocką, to słowiańskie święto związane z letnim przesileniem Słońca, obchodzone w czasie najkrótszej nocy w roku.
"Olsztyn decyduje" pod takim hasłem odbył się 14 czerwca w olsztyńskim ratuszu pierwszy maraton pisania wniosków do budżetu obywatelskiego.
Na dziedzińcu ,,Hotelu Krasicki" odbył się Festiwal Serów Farmerskich i Tradycyjnych. W tym roku do Lidzbarka przyjechała rekordowa liczba ponad 30 wystawców z całej Polski. Nie zabrakło także gości z zagranicy.
W świat bajek przeniosła dzieci tym razem dyrektor biura kultury Urzędu Miasta Gabriela Konarzewska. Przeczytała dzieciom wiersz Juliana Tuwima pt. ,,Lokomotywa".
To tytuł jednej z ostatnich atrakcji projektu „Ucho Miasto. Olsztyńskie Spotkania z Audio Artem" organizowanego przez Galerię Sztuki BWA w Olsztynie. Warsztaty odbyły się 17 czerwca, a ich uczestnicy mieli okazję w nieco inny sposób spojrzeć na urządzenia elektroniczne, których używają na co dzień.
"Bezpieczni - Ja, Ty, My: Bezpieczne Wakacje" pod takim hasłem 14 czerwca odbył się festyn na olsztyńskich Dajtkach. Była to kolejna impreza zorganizowana przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie z cyklu "Osiedliska Kultury", a promująca Olsztyńskie Lato Artystyczne.
Odbyły się tam finały Mistrzostw Polski Juniorów w Tenisie Stołowym. Zawodnicy rywalizowali zarówno w kategorii indywidualnej jak i drużynowej.
Wydarzenie zostało zorganizowane z okazji obchodów 25-lecia wolnych wyborów w Polsce. Wybór zespołów, które wystąpiły na scenie ustawionej na ul. Dąbrowszczaków nie był przypadkowy. Ich lata świetności przypadały na czasy przełomu w naszym kraju.
"Ulica wolności" pod takim hasłem 15 czerwca odbyło się V Święto Ulicy Dąbrowszczaków w Olsztynie. Mieszkańcy na festynie celebrowali 25. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów w Polsce. Impreza zorganizowana przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, była jedną z atrakcji rozpoczynającego si
Ulica Dąbrowszczaków będzie w najbliższy weekend 14 i 15 czerwca Centrum Rozrywki w Olsztynie. Z okazji obchodów 25-lecia pierwszych wolnych wyborów w Polsce po roku '89, rozpocznie się impreza zatytułowana Noc Wolności.
Kabaret “Paranienormalni" wystąpił podczas podwójnej Śmiechoterapii w olsztyńskim Amfiteatrze im. Czesława Niemena 12 czerwca.