Przystanek przy ul. Leonharda kolejnym celem wandali. Mieszkańcy nie kryją oburzenia rozbitą szybą. Policja ostrzega przed karami.
Drużyna prowadzona przez Andrzeja Matrackiego zdobyła wicemistrzostwo świata podczas prestiżowych mistrzostw fryzjerskich we Frankfurcie. Reprezentacja Warmii i Mazur może pochwalić się też indywidualnymi osiągnięciami – złotem Paweł Matracki i srebrem Paweł Stańczak.
Rozpoczęła się naprawa części kopuły Hali Urania po niemal 40 latach eksploatacji. Robotnicy we wtorek 6 maja rozpoczęli prace. Zgodnie z umową mogą potrwać do połowy czerwca, natomiast kierownik Uranii zakłada, że zakończą się do końca maja. Remont będzie kosztował około 26 tys. zł.
W przedszkolu miejskim nr 29 w Olsztynie odbył się I konkurs matematyczny ,,Mały rachmistrz”. Wzięły w nim udział dzieci z trzech przedszkoli ,,Szesnastka”, ,,Bajkowy dom” i z przedszkola nr 29.
Olsztyńska malarka Marzena Huculak zaprezentuje wystawę swoich zdjęć i obrazów. Wernisaż odbędzie się 8 maja w olsztyńskiej galerii sztuki.
Arcybiskup Edmund Piszcz został uhonorowany tytułem doktora honoris causa przez władze Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Dyplomy odebrali również nowopromowani doktorzy i doktorzy habilitowani UWM.
Jak poradzić sobie z nierzetelnym sprzedawcą? Gdzie zwrócić się o pomoc? Jak zawierać umowy na odległość? Gwarancja czy rękojmia? Te i wiele innych pytań mieszkańcy Olsztyna będą mogli zadać Miejskiemu Rzecznikowi Praw Konsumenta Jadwidze Urbańskiej już w najbliższą środę 7 maja o godzinie 17:00.
O nowej odsłonie tego projektu rozmawiano 5 maja na konferencji prasowej w Urzędzie Miasta. W tym roku do podziału będzie 3 mln 300 tyś zł czyli o milion więcej niż w poprzedniej edycji.
Jak wyglądał olsztyński teatr kilkadziesiąt lat temu? Po co pod Dużą Sceną zamontowano telefon? Jak wyglądała pierwsza kurtyna? To tylko niektóre pytania, na które już od 10 maja będzie można znaleźć odpowiedź w Muzeum Teatralnym, które mieści się w podziemiu teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie
4 maja odbyła się tam inauguracja piątej edycji akcji ,,Olsztyn Aktywnie". Rodzinny Piknik był pierwszą okazją do pełnej prezentacji jej tegorocznej oferty. Organizatorzy przedstawili nowe dyscypliny, które wzbogaciły w tym roku ofertę ,,Olsztyn Aktywnie".
W sobotę 10 maja o godzinie 16:00 w Bartoszycach przy ulicy Gdańskiej, a w niedzielę 11 maja o godzinie 15:00 w Olsztynie przy ulicy Piłsudskiego-obok stadionu Stomilu bedzie można zobaczyć efektowne szoł w wykonaniu Cyrku Zalewski. Tegoroczny program tradycyjnie pełen będzie emocjonujących pokazów.
W Olsztynie uroczystości upamiętniające to młode święto odbyły się na Placu Jana Pawła II. Rozpoczęły się punktualnie o godz. 12:00 wciągnięciem flagi na maszt oraz przemówieniem okolicznościowym władz samorządowych.
Na "Dni otwarte funduszy europejskich" zaprasza Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie. który organizuje akcję w ramach obchodów 10-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej.
Widowiskowa gala taneczna była zwieńczeniem unijnej majówki obchodzonej w naszym mieście. 11 grup i szkół tanecznych z Olsztyna zaprezentowało 21 specjalnych programów w wyjątkowej oprawie świetlnej.
Mandat karny za zaśmiecanie może kosztować mniej kulturalnego obywatela od 20 do 500 złotych. Jeżeli dostrzeżecie Państwo w swojej okolicy zaśmiecone tereny warto zgłosić to do Zarządu Dróg Zieleni i Transportu, Dyżurnego Miasta, Straży Miejskiej lub Wydziału Środowiska Urzędu Miasta.
Z tej okazji władze miasta przygotowały liczne imprezy dla mieszkańców. 10 instytucji miejskich, które skorzystały z unijnego wsparcia, otworzyło 1 maja swoje drzwi.
"Dziecko 6-letnie w szkole: wyzwanie dla dziecka, rodziny i szkoły." to tytuł konferencji środowiskowej, która odbyła się 29 kwietnia w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. O gotowości szkolnej sześciolatków rozmawiali dyrektorzy szkół, pedagodzy, psycholodzy oraz inni specjaliści.
1 maja z okazji 10-lecia wstąpienia polski do unii europejskiej swoje drzwi otworzy Dom Środowisk Twórczych ratusz. Dyrekcja placówki zaprasza na wystawę fotograficzną inwestycji zrealizowanych przez miasto i powiat w ciągu ostatniej dekady.
"Polska – 10 lat w Unii Europejskiej" tak zatytułowana została konferencja, która odbyła się 30 kwietnia na olsztyńskim zamku. Zaproszeni na nią goście wysłuchali historii naszego regionu, która od czasu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej całkowicie zmieniła swój bieg.
Muzeum budownictwa ludowego w Olsztynku przygotowało bogatą i różnorodną ofertę atrakcji. W tym roku tematem przewodnim majówki w skansenie będzie taniec i śpiew.