To ogólnopolski program, który w Olsztynie realizowany jest po raz czwarty. Organizatorzy, wśród których tradycyjnie nie zabrakło gimnazjum nr 14, Instytutu Pamięci Narodowej i Stowarzyszenia Rodzina Katyńska, przygotowali bogaty program uroczystości.
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z olsztyńskim pisarzem Piotrem Senderem. Opowie o swojej najnowszej powieści pt. "Po drugiej stronie cienia".
Kolor niebieski jest symbolem choroby zwanej autyzmem a światowy dzień świadomości o niej obchodzili 2 kwietnia również Olsztynianie. O godz. 19:00 rozpoczął się happening zorganizowany przez Stowarzyszenie Wyjątkowe Serce.
Technologia led- rozwój z prędkością światła. To tytuł samorządowej konferencji, która rozpoczęła się 3 kwietnia w olsztyńskim planetarium. Jej organizatorem jest Urząd Miasta Olsztyna, a partenerem startegicznym miasta – firma Philips.
Mieszkańcy Korsz drżą na wieść, o tym że Zakład Przerobu Złomu Akumulatorowego i Produkcji Czystego Ołowiu może wznowić produkcję. Przypomnijmy, że o swoich obawach dotyczących, ich zdaniem szkodliwej działalności zakładu, poinformowali poseł Lidię Staroń.
Chór Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego koncertował w salach kopernikowskich olsztyńskiego zamku. Wydarzenie z okazji XV lecia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego było dedykowane pamięci patrona i jednocześnie założyciela chóru profesora Wiktora Wawrzyczka.
2 kwietnia w hali Hali Widowiskowo-Sportowej w Lidzbarku Warmińskim odbył się V turniej tenisa stołowego osób niepełnosprawnych intelektualnie. W zawodach wzięło udział 52 zawodników z placówek szkolnych i pozaszkolnych z całego województwa.
1 kwietnia została wprowadzona zmiana godzin pracy tej placówki. We wszystkie poniedziałki pracownicy Referatów Urzędu Gminy Dywity będą pracować w godzinach od 8.00 do 17.00 czyli godzinę dłużej niż obecnie.
Dzień ten ma na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat dziecięcego autyzmu dlatego też przed olsztyńskim ratuszem o godz. 19:00 rozpocznie się specjalne wydarzenie. Będzie to doskonała okazja dowiedzieć się wielu przydatnych informacji o tym rodzaju niepełnosprawności.
Posłanki Lidia Staroń i Barbara Kudrycka 1 kwietnia spotkały się z uczniami XI liceum ogólnokształcącego w Olsztynie. Wizytę zorganizowała dla szkoły poseł Lidia Staroń, kontynuując tym samym program "prawny GPS".
Minister Bogdan Zdrojewski zwiedził m.in. Teatr im. Stefana Jaracza. Towarzyszyli mu Marszałek Jacek Protas oraz dyrektor teatru Janusz Kijowski.. Była to pierwsza gospodarska wizyta Ministra w zrewitalizowanym obiekcie.
W niedzielę 30 marca na płycie miejscowego lotniska odbyła I runda rajdu Milano Rallysprint. 44 załogi w najróżniejszych samochodach podzielonych na 4 klasy, rywalizowały na dwóch 2,5 kilometrowych odcinkach.
"Nauka i szkolnictwo wyższe w nowych programach unijnych". Taki tytuł miał wykład poprowadzony przez prof. Barbarę Kudrycką 31 marca na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
To temat wernisażu, który odbył się 28 marca w olsztyńskiej Galerii BWA. Wystawa ta zgodnie z założeniem organizatorów, jest czymś więcej niż tylko opowieścią o historii Olsztyna.
"Gdzie diabeł nie może tam... kobietę pośle"- to porzekadło z pewnością pasuje do pań, które 27 marca podczas uroczystej gali w Olsztynie odebrały statuetki "kobieta z charakterem".
Minister Bogdan Zdrojewski wziął udział w seminarium, które było poświęcone pracom konserwatorskim na zamku biskupów warmińskich w Lidzbarku. Wygłosił prelekcję na temat wykorzystywania środków unijnych na przedsięwzięcia związane z kulturą.
Przedszkole ,,Szesnastka" im. Ireny Kwinto wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną zaprezentowało twórczość słynnej bajkopisarki. Najmłodsi przygotowali m.in. spektakl w oparciu o bajkę ,,Żabka".
Zespół Rock 'n Corrowy Messa opublikował swój najnowszy utwór “O Warmio”, który w ciągu dwóch dni obejrzało 15 tysięcy osób.
Nie wszyscy mieszkańcy Olsztyna podzielali entuzjazm pomysłodawców projektu utworzenia w mieście specjalnych pasów dla autobusów. Dziś wielu z nas nie wyobraza sobie jak to mogło być bez buspasów. To nie tylko ułatwienie dla pasażerów, ale i dla kierowców MPK i samochodów osobowych.
Rok 2013 był w Olsztynie bezpieczniejszy od poprzednich. Taki wniosek można wysunąć ze sprawozdań, które komendanci poszczególnych jednostek złożyli do radnych miejskich.