Co zrobić, aby dziecko nie bało się w przyszłości wyzwań, łatwo nawiązywało kontakty również w obcym języku? Doskonale, jeśli rodzicom pomaga w tym przedszkole. W Olsztynie wzorem w tej materii jest Przedszkole ,,Dorotka".
Tradycja tłustego czwartku sięga już czasów starożytnego Rzymu. Dziś jest to dzień, w którym wszyscy objadamy się pączkami i faworkami. I to bez zwykłego uczucia winy. W końcu dziś nie tylko można, ale i wypada!
Kolejny fragment Jeziora Krzywego zostanie zagospodarowany. 27 lutego prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz podpisał w Urzędzie Marszałkowskim umowę na dofinansowanie rewitalizacji Słonecznej Polany i Zatoki Miłej.
Szóste miejsce w rankingu jakości usług świadczonych przez urzędy miejskie zajął Olsztyński Ratusz. Na zlecenie dwutygodnika "Wspólnota" badano opinię publiczną w osiemnastu największych miastach w Polsce. Olsztyn wyprzedził tylko Szczecin,Poznań, Gdańsk,Bydgoszcz i Kraków.
Co wspólnego mają nastolatki z obroną cywilną? Jak się okazuje- całkiem sporo. 26 lutego w liceum numer pięć uczniowskie zespoły z sześciu olsztyńskich szkół średnich sprawdziły swoją wiedzę i umiejętności podczas miejskiego etapu olimpiady z wiedzy o obronie cywilnej.
Podczas ostatniej sesji, radni oceniali poziom przystosowania miejskiej infrastruktury do poruszania się dla osób niepełnosprawnych. Wiele udogodnień, jak parkingi i autobusy, już przystosowano. Wszyscy jednak są zgodni, że do ideału nadal daleko.
Mateusz Nowotko i Tomasz Wiśniewski zdobyli pierwsze miejsce w organizowanym przez Microsoft konkursie na najlepszą aplikację, a Michał Krysiński zdobył wyróżnienie w prestiżowym konkursie ,,Nokia create". Wszyscy są studentami informatyki Olsztyńskiego UWM.
Wielu mieszkańców Olsztyna i nie tylko miewa duże problemy ze znalezieniem odpowiedzi na dość prozaiczne pytanie ,,co zrobić, jeśli chcę wyrzucić gumę do żucia". Niestety, często odpowiedź, którą znajdują brzmi ,,przylepić pod ławką"...
Czwórka uczestników zakwalifikowała się do finału wielkiego testu z języka Polskiego, organizowanego przez Olsztyńską Planetę 11. Test uświetnił obchody dnia języka Polskiego.
Już po raz czternasty rozpoczął się Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. Akcja ta, jak co roku podejmowana jest po to, by zwrócić szczególną uwagę na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Jej założeniem jest to, by każdy pokrzywdzony mógł uzyskać pomoc w swojej sprawie.
Ku zadowoleniu wielu olsztyniaków w mieście powstanie więcej punktów z darmowym dostępem do Internetu. Mieszkańcy sami mogą zadecydować, gdzie punkty mają się znaleźć.
To myśl przewodnia pokazu, który odbył się 24 lutego w Kamienicy Naujacka. Kolekcje strojów zainspirowanych utworami muzycznymi zaprojektowały i zaprezentowały dzieci i młodzież z ośmiu olsztyńskich ośrodków opiekuńczo-wychowawczych i świetlic terapeutycznych.
Muzyka, śpiew, zabawa, konkursy, i upominki. Takie atrakcje czekały na dzieci w szkole podstawowej nr 13 w Olsztynie. Wszyscy uczestnicy imprezy nosili ozdobne oznaki, czyli kotyliony dlatego organizatorzy nazwali bal kotylionowym.
Pewien olsztyński autor cieszy się sławą kongenialnego pisarza. Wszyscy znają jego poemat „Duchy słów jęczą w niewoli” lub powieść „W tę i we w tę mojej pięćdziesięciogroszówki”- To pierwsze zdania dyktanda z języka polskiego, które odbyło się 21 lutego w Planecie 11.
Dziś obchodzimy 74. rocznicę śmierci Seweryna Pieniężnego. Redaktora naczelnego przedwojennej „Gazety Olsztyńskiej” wspominali 24 lutego Olsztynianie podczas uroczystego spotkania przy jego rodzinnym grobowcu.
Każdy kto nie jest obojętny na tragedię, która dotyka obecnie mieszkańców Ukrainy, może ich wesprzeć biorąc udział w wyjątkowym spotkaniu, o którym poinformowali przedstawiciele Teatru im. Stefana Jaracza podczas konferencji prasowej.
W ramach finisażu wystawy ,,Kobiety-artystki" w BWA odbył się panel dyskusyjny poświęcony roli kobiet w sztuce.
Pracownicy firmy wynajętej przez Zarząd Dróg Zieleni i Transportu kończą rewitalizację Placu Jedności Słowiańskiej.
Wystarczyła zaledwie nić porozumienia pomiędzy czterema gminami, aby powstała ,,Warmińska Niteczka". Jest to szlak pieszo-rowerowy, który połączy cztery gminy z powiatu olsztyńskiego - Olsztyn, Barczewo, Purdę i Dywity.
Laureaci Konkursu "POGRANICZE 2013" odebrali nagrody na olsztyńskim Zamku. Kapituła konkursu organizowanego przez Polskie Radio Olsztyn spośród szesnastu audycji wybrała trzy - najbardziej nowatorskie. Tradycyjnie, nagrodzone reportaże będzie można usłyszeć na antenie Radia Olsztyn.