Najlepsi Uczniowie województwa Warmińsko-Mazurskiego odebrali stypendia Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość wręczania stypendiów odbyła się 5 grudnia w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.
Olsztyn dołączył do grona miast, w których utworzono System Inteligentnego Transportu, czyli w skrócie ITS. Piątego grudnia odbyło się spotkanie podsumowujące zakończenie pierwszego etapu wprowadzania ITS na Olsztyńskie ulice.
IX Regionalny Turniej Koszykówki Olimpiad Specjalnych odbył się 1 grudnia w sali sportowej Olsztyńskiej Szkoły Wyższej. Rozgrywki były podsumowaniem całorocznych treningów 65 sportowców specjalnych z regionu Warmii i Mazur.
Olsztyn zyskał atrakcyjną ofertę inwestycyjną. Nad jeziorem Krzywym powstały nowe strefy przedsiębiorczości. Wyznaczono już działki do sprzedaży. Okolice plaży miejskiej, zatoki miłej i słonecznej polany zmieniły się nie do poznania.
Skończyła się przebudowa i modernizacja środowiskowego domu samopomocy, który pomaga osobom chorym na Alzheimera. To schorzenie, które powoduje zanikanie układu nerwowego, zaburzenia pamięć i osobowości.
Jarosław Gowin przyjechał do Olsztyna 1 grudnia, by spotkać się i porozmawiać z mieszkańcami regionu Warmii i Mazur. Spotkanie było jednym z 13-stu takich, które polityk zrealizował w ostatnim czasie na terenie całej Polski.
Dobre kontakty z sąsiadami to sprawa ważna nie tylko w mieście czy na wsi, ale i pomiędzy państwami. Przykładem dobrosąsiedzkich relacji jest wieloletnia przyjaźń Olsztyna z Kaliningradem. Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz, gościł u siebie 03 grudnia tamtejszych dziennikarzy i blogerów.
Niby jeszcze do świąt miesiąc, a niektórzy już kolędują. 2 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie odbył się IV międzyszkolny konkurs kolęd i pastorałek ,,Kolędowania czar" w którym wzięły udział dzieci z olsztyńskich szkół podstawowych i gimnazjów.
Czy jest możliwe, by w Olsztynie zapewnić komfort poruszania się dla kierowców, pieszych i rowerzystów jednocześnie? Na to pytanie próbowali odpowiedzieć przedstawiciele urzędu miasta, którzy 2 grudnia spotkali się z psychologiem transportu.
Drugie Mistrzostwa Makijażu "Złota koniczyna" odbyły się w Olsztynie 1 grudnia. To już impreza cykliczna, na stałe wpisana w kalendarz wydarzeń związanych z kosmetyką. Organizatorem mistrzostw jest Zaoczna Policealna Szkoła Cosinus w Olsztynie.
Na basenie przy ulicy Mariańskiej w Olsztynie zainstalowany został pierwszy biletomat, który zastąpi pracowników tradycyjnych kas. Urządzenie ma być sporym udogodnieniem dla klientów basenu, ponieważ nie będą już uzależnieni od godzin pracy kasy.
Celem działań kampanijnych jest upowszechnienie wczesnej diagnostyki zakażenia HIV, która ogranicza liczbę nowych zakażeń i pozwala w odpowiednim czasie rozpocząć terapię antyretrowirusową.
Właścicielami spółdzielni są jej mieszkańcy a zarząd jest przez nich zatrudniany. Chodź tak mówi prawo, w rzeczywistości bywa zupełnie inaczej. Zarządy nie zawsze chcą udostępniać mieszkańcom umowy które zawierają. Czyżby więc ,,szef" miał nie wiedzieć jak ,,pracownik" wydaje jego pieniądze?
Nie od dziś wiadomo, że ze sprawdzalnością długoterminowych prognoz jest różnie. Wiedzą to też drogowcy, którzy bez względu na przewidywania synoptyków, co roku dokładnie przygotowują się do nadejścia zimy - bez względu na to, jaka ona będzie.
Czy można stworzyć wernisaż obraz, który nie istnieje? Okazuje się, że tak. 27 listopada w Galerii Rynek MOK odbył się wernisaż „nieistniejącego obrazu” w ramach cyklu „Teraz Chorwacja”.