Street Art, a mówiąc po polsku sztuka uliczna ma to do siebie, że dużo bardziej od innych rodzajów sztuki oddziałuje z odbiorcą, często na co dzień. Nie ma chyba większej iteracji niż tworzenie sztuki wraz z odbiorcami. A do takie współdziałania zaprasza olsztyńska Galeria Sztuki BWA
A jednak wciąż ma swój urok - rzeźba jako ciekawa alternatywa dla ruchomego pzrekazu 2D, który króluje w naszych domach. O swojej międzynarodowej twórczości z Pilnika opowiada Grzegorz Gwiazda.
Kilkuset artystów z całego świata, osiem dni z rytmami między innymi Serbii, Meksyku, Brazylii. Barwne stroje, skoczne tańce - znak, że rozpoczęły się Międzynarodowe Dni Folkloru "Warmia".
Kiedy lepiej wybrać się na urlop w sezonie wakacyjnym, a może po nim? Zostać w Polsce czy może wyjechać za granicę? I kiedy tak naprawdę sami o tym decydujmy...
Kino letnie wraca na Jaroty. Kolejny pokaz seansów pod chmurką znów udowodnił, że mieszkańcy olsztyńskiej "sypialni" wcale nie chcą spać. Wolą spotykać się na wspólnym oglądaniu filmów.
Urodziny miasta to świetna okazja do rodzinnego zdjęcia. Starówka przyciągnęła kilkuset mieszkańców Olsztyna. Nie zabrakło także prezydenta miasta i radnych w niecodziennych strojach. Ostatni raz takie zdjęcie zostało wykonane 10 lat temu.
Po skończeniu bus pasów na alei Warszawskiej olsztyński kierowcy mieli nadzieje na koniec z problemami w ruchem w tym rejonie stolicy Warmii i mazur. Niestety są takie miejsca, gdzie odwiedzający nasze miasto kierowcy mogą natrafić na nieoczekiwane przeszkody.
Olsztyn od kilku lat zmaga się z brakiem oficjalnej maskotki. Urzędnicy na początku przyszłego roku mają w końcu wyłonić postać, która stanie się oficjalnym promocyjnym gadżetem miasta. Prawdopodobnie będzie to Baba Pruska.
Olsztyńskie Lato Artystyczne to czas gdy, żaden miłośnik kina nie powinien czuć się pominięty. Okazja do nadrobienia lub przypomnienia sobie światowych hitów jest tym bardziej kusząca, że po pierwsze nie trzeba mieć biletów, a po drugie można będzie delektować się na świeżym powietrzu.
Forum Związków Zawodowych, NSZZ "Solidarność" i Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych na 11. września wyznaczyło początek strajków spowodowanych brakiem możliwości walki o prawa pracownicze na forum komisji Trójstronnej.
Obóz stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”odbywający się w Olsztynie dobiegł końca. Na zakończenie obozu uczestnicy i organizatorzy wzięli udział we wspólnym zdjęciu na placu przed ratuszem.
W olsztyńskim szpitalu pulmonologicznym otwarto ambulatorium onkologiczne, gabinet badań czynnościowych oraz gabinet oddziału rehabilitacji dziennej. Placówka odebrała także certyfikat akredytacyjny. To jedyna placówka w regionie, w której leczy się nowotwór płuc.
W każdy czwartek na olsztyńskim dziedzińcu zamkowym ożywa historia. To za sprawą Czwartków z Kopernikiem, które pozwalają poznawać dwane obyczaje, stawać się młodym odkrywcą i obserwować historię na żywo.
Dbają o nasze bezpieczeństwo od 52 lat. Dysponują szybkimi łodziami, a w Olsztynie jest ich 16-stu. Mowa o ratownikach WOPR, którzy co lato mają ręce pełne roboty.