W olsztyńskim ratuszu podpisana została umowa na rekultywację 8 składowisk odpadów, należących do gmin z terenu Warmii i Mazur. Kontrakt jest częścią większego projektu - ,,System zagospodarowania odpadów komunalnych w Olsztynie."
W nocy z 18. na 19. kwietnia drogowcy przeprowadzą próby obciążeniowe wiaduktu w ciągu ulicy Towarowej i zarazem drogi krajowej nr 16. To kolejny etap ekspertyzy dotyczącej stanu tego obiektu. Od jej wyniku zależy ewentualne zamknięcie go dla TIRów.
W Polsce co godzinę ktoś kolejny dowiaduje się, że ma białaczkę. Dla wielu z nich jedyną szansą na nowe życie jest przeszczep szpiku lub komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego.
Na te i podobne pytania z tematyki związków mediów z polityką odpowiedzieć ma X ogólnopolskie Studencko-Dokotoranckie Forum Naukowe w Olsztynie.
Polskie Stronnictwo Ludowe na spotkaniu z dziennikarzami przedstawiło nowe pomysły na ożywienie lokalnej gospodarki. Mimo istniejącego potencjału region wciąż boryka się z ogromnym bezrobociem. Samorządowcy także wskazywali tutaj drogę do poprawy tej sytuacji.
Wciąż żyją świadkowie II Wojny Światowej. Niektórzy z nich lata swojego dzieciństwa spędzili w obozach koncentracyjnych. Gdy dziś słyszą, jak nazywa się je "polskimi", trauma wojenna wraca. W Olsztynie powstało Stowarzyszenie "Patria Nostra", które z takimi określeniami chce walczyć.
W Lidzbarku Warmińskim odbyły się II. Otwarte Mistrzostwa Powiatu Lidzbarskiego o Puchar Starosty w Tenisie Stołowym. Uczestnicy zawodów udowadniają, że w zdrowym ciele, zdrowy duch.
w Gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Olsztynie odbył się XII Zjazd Sprawozdawczy Warmińsko-Mazurskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Przedstawiciele branży budowlanej z całej Polski dyskutowali o kondycji polskiego budownictwa.
12. kwietnia obchodzony jest jako Światowy Dzień Czekolady. Na co dzień też trudno sobie odmówić tej odrobiny słodyczy. Czekolada ma jednak nie tylko wyjątkowy smak, ale i pozytywne właściwości. Niestety, ma też swoje minusy.
Codziennie tysiące rodziców wypuszcza dzieci z domu i posyła do szkół, na zakupy, zajęcia dodatkowe. Z jednej strony rodzice muszą nauczyć dziecko samodzielności, z drugiej - nieustannie nad nim czuwać i uświadamiać potencjalne zagrożenia. Jak to pogodzić?
11 kwietnia w olsztyńskiej galerii sztuki BWA otwarta została premierowa wystawa Marty Zasępy. Powstawała ona prze rok w lasach na ternach Warmii i Mazur.
We wtorek 16 kwietnia w bibliotece uniwersyteckiej UWM w Olsztynie odbędzie się wernisaż wystawy zbiorowej malarzy pracujących na Wydziale Sztuki UWM pt. Kolor Kontra Kreska
Działania zakończone, pieniądze podliczone - czas podsumować 21. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Olsztynie. Impreza nie miała by takiego rozmachu, gdyby nie sponsorzy i organizatorzy imprez towarzyszących. Tych uhonorowano nagrodami.
Akcja edukacyjna ,,Jestem bezpieczny i mądry przed szkodą" stała się okazją dla przedszkolaków do zwiedzenia Komendy Miejskiej Straży Pożarnej. Strażacy tym razem wcielili się w rolę nauczycieli i poprowadzili specjalne zajęcia dotyczące bezpieczeństwa.
Na podsumowanie 5. edycji akcji „Chcemy być Zdrowi” Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta oraz Zespół Szkół Gasrtonomiczno-Spożywczych zorganizowali konkurs dla przedszkoli. Dzieci pod okiem uczniów olsztyńskiego gastronomika miały za zadnie przygotowanie zdrowego śniadania.
w Olsztynie rozegrane zostały XII Wojewódzkie Zawody Sportowe "Bawmy się razem". Udział w nich wzięły dzieci niepełnosprawne inteletualnie. Dla nich takie zawody to świetna zabawa, a także terapia. Impreza ta dowodzi, że sport jest dla każdego.
Najlepsi sportowcy olsztyńscy z rąk Prezydenta Miasta odebrali nagrody i wyróżnienia za szczególne osiągnięcia w sporcie. Olsztyńska Gala Sportu była też okazją do podsumowania minionego roku na sportowych arenach.
Dokładnie o godzinie 8:41 10. kwietnia 2010 roku w Smoleńsku rozbił się polski samolot Tu 154M, którym polska delegacja na czele z prezydentem Lechem Kaczyńskim leciała na uroczystości w Katyniu. Dzisiaj mija 3 rocznica tej tragicznej katastrofy.
Dzieci z przedszkola Artystyczno-Teatralnego ,,Dorotka" z okazji ,,Dnia Francuskiego" zapoznały się z kulturą tego kraju. W olsztyńskiej bibliotece ,,Abecadło" maluchy wzięły udział w zabawie mającej na celu zainteresowanie ich językiem francuskim.
10 Kwietnia w Centrum Konferencyjnym UWM w Olsztynie odbyły się Targi Edukacyjne. W ich trakcie można się było zapoznać z ofertą szkół ponadgimnazjalnych z Olsztyna.