"Kaziuki-Wilniuki" wciąż cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Kultura i tradycja wileńska jest bliska sercom wielu Olsztynian. Podczas Kaziukowych festiwali serce drga zwłaszcza tym, którzy swoje korzenie mają na Kresach.
Wydział Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego zaprasza na wernisaż Instalacji Rzeźbiarskiej Hanibala Salvaro pt. ,,Biały Zagrzeb". Wystawa zainstalowana w Bibliotece Uniwersyteckiej, jest inauguracją nowego projektu pt. ,,I to jest Chorwacja".
Codziennie w całym kraju dochodzi do kilkudziesięciu prób oszustwa. Wiele z nich nie jest zgłaszanych, gdyż ofiary przestępstw często same nie zdają sobie sprawy z przysługujących im praw. Tydzień Pomocy Ofiarom Pokrzywdzonym Przestępstwem uświadomił, jak bardzo palącym problemem staje się ta tematy
1. marca, zgodnie z uchwaloną przez Sejm ustawą, obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jest to wyraz hołdu dla tych, którzy tuż po wojnie zbuntowali się przeciwko nowej - komunistycznej władzy i w konspiracji z bronią w ręku postanowili walczyć z okupantem.
Bez kolejek do lekarzy i poradni specjalistycznych ze skierowaniem od lekarza rodzinnego pacjenci na pobyt dzienny w Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Ameryce są przyjmowani niemalże od ręki. Za darmo mogą także być dowożeni do placówki na rehabilitację
W olsztyńskim Schronisku dla Zwierząt ruszyła akcja "Bieg na sześć łap". Psy mogą w ten sposób spożytkować swoją energię, a biegacze mieć towarzysza. Być może też dzięki temu psy znajdą nowe domy. Szanse na adopcje ma też zwiększyć program "LIRA".
Literatura klasyczna wcale nie musi być nudna - przekonują organizatorzy "Literatorni". Nudne lektury szkolne można przecież zarapować. Dowiodą tego olsztyńscy raperzy, którzy podczas warsztatów "Literatornia" nauczą młodzież rapować Fredrę czy Tuwima.
Wielu przygotowujących się do egzaminu na prawo jazdy młodych kierowców obawiało się nowych testów teoretycznych. Zdawalność rzeczywiście nie jest zachwycająca, ale poprawia się. Niektórzy jednak nie mają szansy nawet spróbować je zdać.
Olimpijka i paraolimpijka w tenisie stołowym Natalia Partyka już za kilka dni powalczy w Olsztynie o kolejne zwycięstwo. 12. marca w Hali Urania odbędą się eliminacje Mistrzostw Europy Kobiet, w których Polki zmierzą się z Węgierkami.
W Planecie 11 po raz szósty Olsztynianie próbowali swoich sił w dyktandzie. Tegoroczny tekst dyktanda poświęcony był Mikołajowi Kopernikowi i zawierał mnóstwo ortograficznych pułapek. Wszyscy uczestnicy dali się w nie złapać.
1. marca nastąpi coroczna waloryzacja rent i emerytur. Miała ona być zbawieniem dla nadszarpniętych kryzysem kieszeni polskich seniorów, jak się jednak okazało - tak źle jeszcze nie było.
Olsztyn dołączył do Stowarzyszenia "Szesnastka". Skupia ono samorządy, przez tereny których przebiega droga krajowa nr 16. Ma ono lobbować na rzecz przebudowy tej drogi. Być może wspólnie uda się też powalczyć o obwodnicę dla Olsztyna.
Nowy wygląd olsztyńskiego dworca głównego to marzenie wielu Olsztynian. Jest już inwestor, który chce go przebudować, tworząc także galerię handlową. Olsztyńscy radni na połączone inwestycje patrzą przychylnym okiem i podejmują kolejne kroki w kierunku ich realizacji.
Od 1. marca zacznie w Olsztynie obowiązywać zakaz ruchu tranzytowego ciężkich pojazdów. Miasto wprowadziło ograniczenie takiego ruchu na dwóch wiaduktach. Na wjazdach do Olsztyna pojawiły się już tablice informujące o zakazie.
25. lutego w rocznicę śmierci Seweryna Pieniężnego w olsztyńskiej kawiarni Awangarda bis odbyło się spotkanie dziennikarzy ze Stowarzyszenia Dziennikarzy Polski. Tego popołudnia rozstrzygnięty został konkurs im. Seweryna Pieniężnego za osiągnięcia dziennikarskie.
Mija rok, odkąd uroczyście otwarte zostało WCRS "Aquasfera". To był bardzo dobry rok, bo obfitujący w liczne imprezy i rekordy frekwencji. Pierwsze urodziny Aquasfery Olsztynianie będą świętować nocą. W programie jest darmowe pływanie okraszone atrakcjami.
Język polski jest jednym z natrudniejszych języków świata. Będzie się o tym można przekonać w środę 27. marca w Planecie 11. O 18:00 rozpocznie się tu dyktando, w którym będzie się mógł sprawdzić każdy. Organizatorzy zapowiadają, że łatwo nie będzie.
Do 18. marca Olsztynianie mogą oddawać swoje głosy na swoją kreację aktorską 2012 roku. Wybierać można spośród trójki artystów: Marzena Bergmann, nominowana za rolę Matki w spektaklu "Boski spór", Grzegorz Jurkiewicz, nominowany za rolę Stefana Kosára w spektaklu „Królowa ciast” oraz Maciej Mydlak
Zbliżają się obchody 660. rocznicy nadania Olsztynowi praw miejskich. Z tej okazji przygotowywana jest makieta Starówki, która będzie pełnić funkcję ozdoby miasta i jego przestrzennej mapy. Wykonana będzie z przetopionych kluczy, które każdy może na ten cel przekazać.
"Klub Narnia" w Olsztynie znalazł się w trójce finałowej ogólnopolskiego konkursu "Nakręcamy wyobraźnię". Nagrodą główną w konkursie jest całkowity remont i wyposażenie świetlicy. Aby dzieci otrzymały swą wymarzoną, baśniową świetlicę trzeba całkiem niewiele - wystarczy oddać głos na stronie www.na