Uniwersytet Warmińsko-Mazurski zainaugurował rok akademicki. To już 14 rok funkcjonowania uczelni, ale niosący nowe wyzwania. Podniesienie jakości kształcenia, dostosowanie oferty do potrzeb gospodarki i współpraca międzynarodowa - to cele na ten rok.
Dla mieszkańców Olsztynka świeżo wybudowana obwodnica to szansa na uspokojenie ruchu w mieście. Łączy ona drogę nr51 z krajową "Siódemką", dzięki czemu ruch przelotowy nie będzie przebiegał przez miasto. Obwodnica to także szansa na rozwój przemysłu.
Skansen w Olsztynku był jednym z przystanków X Dni Nauki i Sztuki. Można tu było prześledzić cały tradycyjny proces produkcji chleba - od żniw po wypiek bochenków. Ci najmłodsi i ci trochę starsi naukowcy mogli też spróbować własnych sił przy młóceniu zboża cepem czy mieleniu mąki na żarnach.
W Braniewie odbyła się impreza inaugurująca I Warmiński Festiwal Dziedzictwa Browarniczego. Jego celem jest wskrzeszenie bogatej tradycji produkcji piwa w naszym regionie i zachęcenie przedsiębiorców do jej kontynuowania.
W Przedszkolu Artystyczno-Teatralnym "Dorotka" obchodzono Święto Pieczonego Jabłka. Zbiegło się ono z Międzynarodowym Dniem Pokoju. Podwójna okazja poskutkowała podwójnie uroczystym festynem. Oprócz przedszkolaków wzięli w nim udział zagraniczni wolontariusze.
.
Od miesiąca w Olsztynku działa filia Powiatowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Dywitach. Powstała ona z inicjatywy Powiatu Olsztyńskiego i cieszy się ogromnym zainteresowaniem młodych, uzdolnionych muzycznie dzieci z gminy Olsztynek.
Od 19. do 23. września rajdowcy z Olsztyna walczyli o miejsca na podium podczas międzynarodowego rajdu nawigacyjnego "Transgothica". Ta walka im się zdecydowanie udała, bo do stolicy Warmii i Mazur powrócili z dużym sukcesem na swoim koncie.
Sobota i niedziela upłynie pod znakiem kina niemego. Inicjatywa filmowa "TU SIĘ MOVIE" wystartuje bowiem wtedy z II Przeglądem Kina Niemego pod hasłem: "Nowe dźwięki w starym kinie". W sali kameralnej pod Amfiteatrem miłośnicy kabaretu i kultury Dalekiego Wschodu będą mogli zobaczyć niemal stuletni
Krzysztof Kosikowski oraz Artur Korc - kolarze tandemowi - zdobyli podczas tegorocznych igrzysk paraolipijskich w Londynie srebrne medale. Dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Olsztynie uhonorowały ich jednak złotem. Dla nich bowiem są prawdziwymi zwycięzcami.
Ostatni wrześniowy weekend będzie dla osób w wieku 60+ okazją do bezpłatnego korzystania z oferty instytucji kulturalnych. W sobotę i w niedzielę w całej Polsce odbędzie się bowiem druga edycja akcji "60+ kultura". Ma ona zachęcić osoby starsze do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym.
Zorganizowaniem warsztatów naukowo - artystycznych dla dzieci 'Multicentrum' - Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie uczciła 10-te Olsztyńskie Dni Nauki i sztuki. Spotkaniu ze szkolną lekturą 'Król Maciuś I' Janusza Korczaka towarzyszyły więc doświadczenia naukowe z fizyki
Na te dwa święta Wodne Centrum Rekreacyjno - Sportowe "Aquasfera" przygotowało wiele atrakcji dla mieszkańców Olsztyna. Szczegóły ofert promocyjnych można znaleźć na stronie internetowej: www.aquasfera.olsztyn.eu.
Wielkimi krokami zbliża się rok akademicki. Wielu studentów jest już przygotowanych do studiów. Ale są i tacy, którzy nie zdążyli lub nie mogli wziąć udziału w rekrutacji na studia. Mamy dla nich dobrą wiadomość - z otwartymi ramionami czeka na nich WSHS WSP TWP.
Pod takim hasłem odbyła się upozorowana akcja ratunkowa przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym.
Tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego DEMOLUDY odbędzie się pod znakiem kobiet. Jak płeć piękna radzi sobie ze spuściznąpodemoludowych ideałów i czy Matka Polka ma swój odpowiednik w innych krajach byłego bloku wschodniego - odpowiedzi na te pytania widzowie mogą poszukiwać podcza
Warsztaty plastyczne dla dzieci w ramach projektu 'Antologia Warmińska - kreacja i promocja nowej marki regionu' odbyły się w 9-tej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. Zadaniem dzieci była ilustracja legendy o Diabelskim Kamieniu w Bisztynku.