Pułkownik Grzegorz Kaliciak objął dowodzenie nad 15 Giżycką Brygadą Zmechanizowaną im. Zawiszy Czarnego. Zastapił generała brygady Piotra Fajkowskiego, który z kolei będzie kierował 11 Lubuską Dywizją Kawalerii Pancernej w Żaganiu.
Biuro Pełnomocnika Terenowego Rzecznika Finansowego mieści się w lokalu numer 5 przy ulicy Prostej 1/2.
To hasło wydarzenia podczas, którego zaprezentowano dorobek uczniów i nauczycieli III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika oraz uroczyście otwarto wystawę.
Dołącz do drużyny hokeja! Klub Masters Giżycko zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na bezpłatne treningi.
Policjanci z olsztyńskiej Grupy SPEED zatrzymali 56-letniego kierującego osobówką, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.
Jak poinformował Andrzej Jurkun, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wstępnie wykluczono udział osób trzecich.
Mowa o ponad 150 rodzinach – nabywcach mieszkań w olsztyńskim Centaurusie, którzy po 3 latach niepewności, tułaczki i stresu już wkrótce staną się właścicielami lokali, za które dawno zapłacili. Kolejna skuteczna interwencja senator Lidii Staroń.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Giżycku zbierają kasztany dla chorej Marcelinki z Pisza. Owoce odbiorą policjanci i zawiozą je do punktu odbioru w Ełku. Dzięki tej akcji dzieci uczą się bezinteresownego pomagania, a także mają okazję spędzić czas na świeżym powietrzu z dala od elektroniki.
Szpital przyszłości to lekarze i algorytmy pracujący ramię w ramię. Maszyny oparte na sztucznej inteligencji nie zastąpią ludzi. Mogą jednak bardzo pomóc w diagnozie i leczeniu. O takich właśnie rozwiązaniach w leczeniu rozmawiano w Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Ameryce.
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Olsztynku wyjaśniali okoliczności znęcania się nad zwierzęciem. Informacja o zdarzeniu trafiła do policjantów dzięki świadkowi tego przestępstwa, który zauważył jak 54-latek miał bić zwierzę pięściami.
Już 8 października ulicami Giżycka pobiegną wszyscy, którzy chcą pomóc Marcinowi Wiśniewskiemu. 18-latek z Giżycka walczy z rakiem. Podczas biegu będą zbierane pieniądze na jego leczenie. Start w niedzielę o godzinie 12. Zbiórka przy kładce nad Kanałem Łuczańskim.
W miejscowości Kaplityny na Drodze Krajowej nr 16 C. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca, przeprowadzeniu wywiadu medycznego z uczestnikami zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, kierowaniu ruchem drogowym, pomocy w przemieszczaniu samochodów na lawety.
Złodzieje mieli być sprawcami co najmniej 18 kradzieży na Warmii i Mazurach oraz kilkudziesięciu w innych częściach kraju. Policjanci pracują nad ustaleniem wszystkich osób zaangażowanych w ten proceder.
W miejscowości Chrzanowo w gminie Ełk. Zgłoszenie ełccy strażacy otrzymali kilka minut po północy. W momencie przyjazdu pierwszych zastępów na miejsce, strażacy zastali rozwinięty pożar budynku, który częściowo był już zawalony.
Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej, pomocy w transporcie do Zespołu Ratownictwa Medycznego, kierowaniu ruchem drogowym.
Z nowego połączenia już korzystają mi.in. pracownicy dojeżdżający do fabryki opon samochodowych, a w niedalekiej przyszłości korzystać będą zatrudnieni w powstającej w sąsiedztwie siedziby Polskiej Akademii Nauk. Nowa droga to również ułatwiony dostęp dla korzystających z uroków jeziora Skanda.
Ponad milion złotych z II edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków trafiło do Gminy Dywity. Promesy na dofinansowanie inwestycji lokalnym władzom oraz duchownym z poszczególnych parafii wręczyła Olga Semeniuk-Patkowska, wiceminister rozwoju i technologii.
Celem konkursu jest nagrodzenie podmiotów z Warmii i Mazur wyróżniających się organizacją gospodarowania, stosowaniem nowoczesnych technologii uwzględniających ochronę środowiska przyrodniczego, ponadprzeciętną aktywnością zawodową, wysokim poziomem produkcji rolniczej lub wytwarzających wysokiej jakości żywność.
Szkoła podstawowa nr. 3 w Olsztynie zwiększa komfort uczniów remontując salę gimnastyczną, jednak nie są jej obce problemy dotykające całej oświaty.
Nad lasami i łąkami wschodniej części naszego województwa zostały zrzucone szczepionki przeciw wściekliźnie dla lisów. Wojewódzki Inspektorat Weterynarii apeluje, by ich nie dotykać i zabezpieczyć swoje zwierzęta przed kontaktem z substancją. Szczepienie potrwa do 12 października.