W sprawie oskarżonych jest 27 mężczyzn. 17 osób grupy przestępczej miało już wyroki za wcześniejsze przestępstwa.
Prowadzonego przez obywatela Grecji. Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 3 obywateli Afganistanu, którzy bez wiedzy kierowcy ukryli się w naczepie samochodu ciężarowego i w ten sposób przekroczyli granicę do Polski.
Kolejna interwencja senator Lidii Staroń. Tym razem sprawa dotyczy mieszkańców budynku przy ulicy Armii Krajowej 7 w Olsztynie, którzy od 2017 roku nie mają możliwości bezpłatnego parkowania przed ich posiadłością, mimo że wszystkie wymagane dokumenty im to gwarantowały.
Ponad 17 tys. pasażerów skorzystało w lipcu z lotniska Olsztyn-Mazury w Szymanach. Był to najlepszy lipiec w historii lotniska.
W tym roku odbędzie się już dwunasta edycja tego bijącego rekordy popularności wydarzenia w regionie.
Przypomnijmy według relacji świadków, miało tam dojść do szarpaniny między dwoma mężczyznami, w wyniku której jeden z mężczyzn został przerzucony przez barierkę mostu, wpadając wprost do rzeki. Pokrzywdzony 43-latek mimo doznanych obrażeń ciała, wydostał się na brzeg o własnych siłach. Drugi z mężczyzn 37-latek oddalił się z miejsca przed przyjazdem policjantów. Funkcjonariusze ustalili jego tożsamość.
Warto zacząć już zbierać nakrętki, bo akcja rusza już po wakacjach.
Mazurskie pejzaże, marynistyczne klimaty, a także postacie z opowiadań Jadwigi Tressenberg – to wszystko możemy zobaczyć w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Giżycku. Autorkami dzieł są parafianki. Wystawa zostanie w świątyni jeszcze do 10 września.
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej zatrzymali na autostradzie dwa samochody, w których 2 syryjskich kierowców przewoziło łącznie 28 cudzoziemców, w tym 8 dzieci. Migranci nie posiadali żadnych dokumentów pobytowych, a ponadto nielegalnie przekroczyli granicę ze Słowacji do Polski.
Dym widoczny był z odległości kilkunastu kilometrów. Na miejscu pożaru pracowało 13 pojazdów ratowniczo – gaśniczych.
Zlikwidowano plantację konopi przejmując 442 krzaki i zatrzymując podejrzanego o udział w gangu, któremu prokurator przedstawił zarzuty.
W miejscowości Drogolewo, w powiecie węgorzewskim. Po przyjeździe pierwszego zastępu PSP Węgorzewo na miejsce zdarzenia strażacy zastali rozwinięty pożar warsztatu samochodowego wraz z komorą lakierniczą w której znajdowało się 5 samochodów osobowych
Wernisaż wystawy poplenerowej w olsztyneckim skansenie. Wystawę można oglądać w chałupie z Burdajn do 30 października bieżącego roku.
Do zdarzenia doszło w poniedziałek po południu na drodze gruntowej w miejscowości Zalec. Trwa wyjaśniania okoliczności zdarzenia.
Znane utwory muzyki klasycznej i filmowej zaprezentowali zagraniczni artyści i ich studenci. W Państwowej Szkole Muzycznej w Giżycku odbył się koncert „Mistrzowie i uczniowie”. Wydarzenie poprowadził Paweł Panasiuk. Na scenie zobaczyliśmy zespół Cellofuny, który w tym roku świętuje swoje dziesięciolecie.
Strażacy podsumowali skutki przejścia frontu burzowego przez Olsztyn i okolice. Burze, którym towarzyszyły wyładowania atmosferyczne, intensywne opady deszczu i porywisty wiatr narobiły wiele szkód.
Można już zwiedzać Galerię Sztuki Schron w Giżycku. Budynek na Placu Grunwaldzkim został wykonany z wiekowych materiałów – starych cegieł, dachówek, zabytkowe są również okna i drzwi. Pod ziemią znajduje się poniemiecki schron, który odrestaurowano, by zrobić w nim salę wystawową. Wystawa malarska „Rendez vous ze sztuką” to prace najwybitniejszych polskich i zagranicznych artystów. Zobaczymy tam obrazy, które powstały na przestrzeni około 400 lat.
W województwie lubelskim, odbyły się IV Mistrzostwa Polski Strażaków w Triathlonie na dystansie olimpijskim (1,5km pływania, 40km jazdy rowerem, 10km biegu). Mistrzem Polski Strażaków został asp. Maciej Wiśniewski z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 KM PSP Olsztyn, który ukończył zawody z czasem 1h 59 min 30 s.
Celem wydarzenia jest kultywowanie lokalnych tradycji browarniczych. 5 sierpnia swoją ofertę prezentowało aż 10 browarów regionalnych, rzemieślniczych i restauracyjnych z Warmii i Mazur.
Dawni mieszkańcy Warmii i Mazur wierzyli, że o losie człowieka decyduje planeta, pod która się urodził, a ta jest wyznaczona przez dzień tygodnia.