W Olsztynku, tuż za zamkiem, powstał plac zabaw dla najmłodszych. Do tej pory brakowało tego typu atrakcji dla dzieci, które teraz – pod nadzorem opiekunów – mogą bawić się na świeżym powietrzu.
Zakończył się cykl kulturalnych spotkań na olsztyńskich osiedlach. W maju i czerwcu całe rodziny aktywnie spędzały czas na Dajtkach, Pieczewie, Jarotach, Nagórkach, Osiedlu Mazurskim, Jakubowie i Śródmieściu.
o 23 edycji olsztyńskich Nocy Bluesowych, gwiazdach tegorocznych Nocy Bluesowych 2014 z Polski i zagranicy oraz o energii płynącej z bluesa.
Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej Tomasz Miętkiewicz poinformował, że kluby I ligi od sezonu 2015/16 muszą bezwzględnie posiadać sztuczne oświetlenie.
Urząd Marszałkowski dofinansuje inwestycje Przewozów Regionalnych na Warmii i Mazurach. Umowę na to przedsięwzięcie 1 lipca podpisali Marszałek Jacek Protas z prezesem spółki Przewozy Regionalne – Tomaszem Pasikowskim.
Można o niej powiedzieć, że będzie sercem Olsztyna. Fontanna w Parku Centralnym, bo właśnie o niej mowa – nocą 1 lipca zachwycała przybyłych mieszkańców. O godzinie 22-ej odbyła się próba generalna jej uruchomienia.
W tym roku festiwal odbędzie się w dniach od 3 do 5 lipca. Tradycyjnie w Amfitetrze im. Czesława Niemena oraz na Targu Rybnym zobaczymy gwiazdy bluesa.
"Nie możemy zostać obojętni wobec tego w jaki sposób postępuje dziś prokuratura..." – tymi słowami rozpoczął spotkanie z olsztyńskimi dziennikarzami Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Tomasz Kaczmarek, który wraz z Poseł Iwoną Arent przybyli dziś do prokuratury w Olsztynie.
o poezji śpiewanej i właściwym podejściu do drugiego człowieka.
W Olsztynie nie było stacjonarnych fotoradarów, a więc stojące dotychczas urządzenia musiały zostać zdemontowane.W wyniku zmian prawnych dotyczących fotoradarów z ulic Olsztyna zniknęło 14 urządzeń.
28 czerwca poznaliśmy laureatów części konkursowej spotkań. W konkursie wystartowało 16 wokalistek. W tym Agata Rożenkowska z Torunia, która zdobyła nagrodę główną im. Agnieszki Osieckiej.
Utwory Jana Sebastiana Bacha i Antonio Vivaldiego rozbrzmiewały w kościele Ewangelicko-Augsburskim w Olsztynie. Odbył się tam koncert zespołu kameralnego Pro Musica Antiqua, który wystąpił przed olsztyńską publicznością z bogatym repertuarem muzycznym z różnych epok.
o spektaklu muzycznym pt. "NOMADA" w reżyserii Joanny Satanowskiej, piosenkach Katarzyny Nosowskiej, poezji śpiewanej i miłości do Olsztyna.
27 czerwca podczas uroczystej sesji władze miasta oficjalnie uczciły 655 rocznicę nadania praw miejskich Olsztynkowi. Obchody jubileuszowe odbyły się właśnie podczas Dni Olsztynka, które trwały cztery dni.
Na te urodziny, sala Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie okazała się za mała. W niedzielę 29 czerwca tak wielu fanów przybyło po to, by wspólnie świętować trzydziestolecie chóru Moderato, który na stałe wpisał się w kulutrze naszego miasta.
W sobotę 26 czerwca warmiński psotnik kłobuk już po raz drugi odwiedził olsztynian, podczas pikniku zorganizowanego przez miejską bibliotekę publiczna. Uczestnicy, głównie młodsi z zapałem brali udział w różnego rodzaju grach i zabawach.
Zbliża się koniec roku szkolnego, a wraz z nim rozpocznie się czas urlopów. Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu, jak co roku, wprowadza zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.
30 czerwca prezydent Olsztyna podpisał umowę na wykonanie w tym miejscu zajezdni postojowej dla pojazdów komunikacji miejskiej. Przetarg wygrała firma Skanska, która wybuduje obiekt za niemal 6 milionów zł.