Wkrótce miasto oficjalnie zakończy realizację projektu związanego z budową nowej ulicy Artyleryjskiej. Ta inwestycja była planowana już wiele lat temu, ale długo też kazała na siebie czekać od momentu rozpoczęcia prac. Przypominamy historię tej ulicy.
Nocą z niedzieli na poniedziałek na Olsztyńskim niebie pojawią się gwiazdy z roju Perseidów. Zaobserwować będzie można wówczas spadające gwiazdy, które wedle dawnych przesądów spełniają marzenia. Warto zatem w niedzielny wieczór z optymizmem i wiarą spoglądać w niebo.
W końcu ruszyła budowa ronda w Bartągu. Dzięki niemu do osiedla Zacisze będą mogły dojeżdżać większe autobusy. Poprawi to komfort poruszania się komunikacją miejską zarówno mieszkańców osiedla, jak i Bartąga.
Po wizytach ambasadorów z Japonii i Norwegii nadszedł czas na odwiedziny amabasadora z Austrii. Nie jest to jednak jego pierwsza wizyta w stolicy Warmii i Mazur. Plany na przyszły rozwój i zacieśnienie więzi między Polską i Austrią są już tworzone.
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie ma wiele propozycji dla chcących aktywnie spędzić resztę wakacji. Są propozycje zarówno na ciepłe, pogodne dni jak i na zimne i deszczowe. Królują "Piłkarskie wtorki" oraz "Siatkarskie czwartki".
Występ kabaretu Ani Mru Mru to już stały punkt w programie OLA. To właśnie oni leczyli Olsztynian śmiechem podczas III Letniej Sesji Śmiechoterapii. Lekarstwem był nowy program kabaretu i najbardziej ulubione przez publiczność stare skecze.
Alergia to choroba cywilizacyjna. Na różnego rodzaju uczulenia skarży się aż 1/4 ludzkości. Może się ujawnić w każdym wieku. Można z nią jednak coraz skuteczniej walczyć.
Kleszcze można dziś spotkać praktycznie wszędzie: w parku, lesie czy nawet w ogródku. Te pasożyty zagrażają życiu i zdrowiu nie tylko ludzi, ale też zwierząt. Przenoszą bakterie i wirusy wywołujące kleszczowe zapalenie mózgu oraz boreliozę.
Śmiech to zdrowie! III Letnia Sesja Śmiechoterapii to zatem idealny czas na zadbanie o swoje zdrowie poprzez śmiech i dobrą zabawę. Przekonaliśmy się, że mieszkańcy stolicy regionu mają poczucie humoru i pozytywne nastawienie do życia.
Wakacje trwają. Ci, którzy wrócili już z wakacyjnych podróży, mogą swoje doświadczenia przekazać tym, którzy wyjazdy dopiero planują. Taką bazę wszlekich podróżniczych informacji przygotowuje Planeta 11. Dodaj swoją cegiełkę do Planetarnego Banku Wiercipięty!
Świat zalewa fala śmieci i zanieczyszczeń. Niemal połowa Polaków deklaruje, że segreguje odpady. Rzeczywistość jednak często odbiega od tych deklaracji. W trosce o przyszłe pokolenia system środowiska musi być więc stale monitorowany.
Za pomocą bajek można nie tylko oddziaływać na dziecięcą wyobraźnię, ale też przekazywać treści kształtujące osobowość. Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie organizuje w tym właśnie celu cykl spotkań "Wakacyjna Bajkoteriapia" dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat.
W filii nr 12 Biblioteki Publicznej w Olsztynie czytelnictwo w okresie wakacyjnym jest na wysokim poziomie. Wysoka frekwencja czytelników to rezultat aktualizowanego księgozbioru zawierającego niedostępne w innych bibliotekach książki, albumy, atlasy, czasopisam i poradniki.
.
Historyczna stolica Warmii świętuje 704. rocznicę nadania praw miejskich
Amazonki, czyli kobiety po amputacji piersi, udowodniły podczas VIII Ponadregionalnej Spartakiady, że mają wystarczająco dużo woli walki, żeby powalczyć o odzyskanie pełnej sprawności.
W minioną sobotę na plenerowej scenie w Lidzbarku Warmińskim wystąpił wybitny polski pianista i kompozytor, Leszek Możdżer. To już 10 koncert w letnim cyklu Lidzbarskich Wieczorów Jazzowych.
Jubileusz 15-lecia istnienia obchodzi Kapela Jakubowa. Ten zespół przez lata zyskał sobie wierną publiczność. To zasługa zawsze aktualnych tekstów o Olsztynie, solidnej dawki dowcipu i skocznej muzyki.