Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 24 listopada 2024 10:15
Ważne:
  • * Telewizja Olsztyn zatrudni dziennikarza na umowę o pracę. Oferty proszę kierować na adres: [email protected] *

Kto oferuje najlepszą odzież medyczną na rynku?

Z profesjonalnej odzieży medycznej korzystają nie tylko lekarze, pielęgniarki czy weterynarze, ale też opiekunowie, makijażystki, kosmetyczki czy masażyści. Potrzebują stroju, który zapewnia wygodę i nienaganny wizerunek, a do tego zachowa wysoką jakość przez długie lata intensywnego użytkowania i prania. Niektórzy otrzymują odzież medyczną od swoich pracodawców, inni muszą jej poszukać we własnym zakresie.
  • 08.08.2024 12:40
  • Autor: Grupa tipmedia
Kto oferuje najlepszą odzież medyczną na rynku?
  • Profesjonalna odzież medyczna musi gwarantować maksymalny komfort pracy w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach.
  • O wysokiej jakości elementów uniformu świadczą m.in. zastosowany materiał, ergonomiczny fason i pozornie drobne, ale odczuwalnie poprawiające wygodę udogodnienia.
  • Producenci strojów medycznych indywidualnie podchodzą do większych zamówień, oferując m.in. personalizację odzieży, zniżki, wstępne przymiarki czy okres próbny.

Czego należy oczekiwać od tzw. scrubsów, czyli luźniejszego stroju roboczego w zawodach medycznych i wymagających szczególnej higieny? Połączenia komfortu i funkcjonalności z elegancją – swobodnego wykonywania wszelkich czynności, łatwego przechowywania niezbędnych przedmiotów bez ryzyka zgubienia, a wszystko z zachowaniem pożądanej prezencji. A w jaki sposób uzyskać takie efekty? Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielili się z nami fachowcy, którzy prowadzą sklep z odzieżą medyczną Medka. Oto ich spostrzeżenia.

Materiał na damską i męską odzież medyczną musi być przewiewny, rozciągliwy, trwały i właściwie skrojony

Tkanina, która ułatwia oddychanie skórze, pomaga lepiej regulować temperaturę ciała. Kiedy potrzebny pośpiech, stres i warunki zewnętrzne podwyższają temperaturę (w przenośni i dosłownie), odpowiedni strój pomaga zachować koncentrację. Rękawy samoczynnie dopasowujące się do ułożenia ramion czy regulacja szerokości za pomocą dyskretnych ściągaczy pozwalają utrzymywać pełną swobodę ruchu w każdych warunkach. Dużym atutem będzie także odporność na zagniecenia i brak konieczności prasowania, przy zachowaniu wysokiej wytrzymałości. Nawet stosunkowo tanie bluzy medyczne damskie mogą służyć przez długie lata i utrzymywać oryginalne kolory po wielu praniach. Poniżej przykładowa struktura materiału wysokiej jakości:

  • 60–70% poliester;
  • 25–35% wiskoza;
  • 5–8% elastan.

Zszewki i taliowanie uniformów kobiecych to prosty sposób na lepsze dopasowanie, co zwiększa wygodę noszenia. Rygle na kieszeniach i precyzyjnie umiejscowione rozcięcia zmniejszają ryzyko rozprucia. Z kolei stębnowanie w okolicach dekoltów i kieszeni zmniejsza podatność na przetarcia i odkształcenia. Niektóre stroje medyczne męskie mają wyjątkowo dużo tego typu pojedynczych przeszyć. Wyznacznikami wysokiej jakości tkaniny, projektu oraz wykonania wszystkich elementów szycia są także:

  • certyfikat Standard 100 by OEKO-TEX, świadczący o braku szkodliwych substancji chemicznych;
  • troczki oraz zaczepy zlokalizowane dyskretnie, szyte ręcznie;
  • podklejanie kieszeni i dekoltów fizeliną;
  • równomierne podszycia i identyczne szwy;
  • guziki oblekane podstawowym materiałem;
  • kieszenie zapinane na magnes.

Placówki medyczne potrzebują odzieży spersonalizowanej, umożliwiającej szybką identyfikację wizualną

Szeroko pojmowane usługi opieki zdrowotnej również podlegają ocenie przez klientów – w tym przypadku głównie pacjentów – co przekłada się na poziom reputacji. Szpitale, przychodnie czy prywatne gabinety również muszą budować swoją markę, a wygląd personelu to jedna z kwestii, które decydują o końcowych wrażeniach po wizycie. Schludne, ujednolicone według pewnego kodu (np. kolor zależny od oddziału i pełnionej funkcji) stroje prezentują się znacznie lepiej, pokazują dobrą organizację. Przy większych zamówieniach odzieży medycznej na potrzeby placówek warto korzystać z możliwości przymiarek, okresu próbnego (zwykle od 14 do 30 dni) oraz wyhaftowania logo bądź napisów.

Wszystkie wymieniane powyżej standardy spełnia odzież medyczna marki Medka. I to jest odpowiedź na tytułowe pytanie.

Artykuł sponsorowany