Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 24 listopada 2024 02:51
Ważne:
  • * Telewizja Olsztyn zatrudni dziennikarza na umowę o pracę. Oferty proszę kierować na adres: [email protected] *

Jaki szampon na łojotokowe zapalenie skóry głowy – czy to wystarczy?

Jaki szampon wybrać na łojotokowe zapalenie skóry, żeby był skuteczny i spełniał swoje najważniejsze funkcje? Taki, który będzie miał w swoim składzie efektywnie działające składniki. Liczy się również stałe regulowanie gruczołów łojowych. Zatem, jakie dokładnie substancje powinien zawierać każdy dobry szampon na łojotokowe zapalenie skóry, aby skutecznie działać? Czy wystarczy tylko jeden taki produkt? O tym poniżej.
  • 24.08.2024 06:00
  • Autor: Farmacia Verde
Jaki szampon na łojotokowe zapalenie skóry głowy – czy to wystarczy?

Charakterystyka łojotokowego zapalenia skóry

Ta przewlekała choroba, jaką jest łojotokowe zapalenie skóry (w skrócie ŁZS) ma swojej nawroty i remisje. Poza tym nie ma jednoznacznie ustalonej farmakologii, przez co leczenie nie jest proste. Oprócz tego, że objawy zajmują owłosioną część głowy, mogą rozsiewać się również po innych częściach ciała, przede wszystkim atakować: brwi, uszy, twarz, pachy, pachwiny oraz górną część pleców i klatki piersiowej. Dlatego tak istotne jest, by w miarę szybko zareagować na niepokojące objawy.

Charakterystyczne objawy ŁZS to: 

  • tłuste, żółte lub brązowe łuski, 
  • czerwone plamy, 
  • zmiany rumieniowo-złuszczające, 
  • przetłuszczające się włosy, ale też nadmierne ich wypadanie oraz łysienie, 
  • odczuwalne: pieczenie, świąd, a nawet ból.

Szampon na łojotokowe zapalenie skóry? Lepiej sprawdź od razu skuteczny zestaw – Seborh

Jeśli nie możesz uporać się z uciążliwymi objawami ŁZS skóry głowy, wypróbuj nie tylko sam szampon, ale też płyn i emulsję z firmy Seborh. Te dermokosmetyki mają unikatowe składy, skrupulatnie dobrane przy ścisłej współpracy z dermatologami. Bazują na wysokiej jakości naturalnych składnikach aktywnych. Mają też specjalną konsystencję. Można ich używać przy skłonnościach do alergii i podrażnień. A skuteczność zestawu Seborh potwierdzają niezależne badania aplikacyjne.

Seborh to kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy
Kup Seborh w Drogerii Olmed – kliknij
  1. Szampon Seborh – zawiera roślinne substancje, typu: pirokton olaminy, siarczek selenu, biolin, betaina. Ten szampon o łagodnej formule nie narusza warstwy ochronnej skóry, ale ją wzmacnia. Szybko zabija grzyby oraz bakterie. Reguluje pracę gruczołów łojowych. Preparat dokładnie oczyszcza skórę głowy i włosy. Złuszcza, po czym usuwa łuski, martwy naskórek czy sebum, pozostawiając skórę odżywioną.

  2. Emulsja Seborh – zawiera, np. siarkę, mocznik i kwas mlekowy. Odkaża, niweluje stany zapalne skóry, zatrzymuje wodę, że naskórek staje się nawilżony oraz znormalizowany.

  3. Płyn Seborh – ma w składzie kwas migdałowy, glikolowy, glukonolakton czy ekstrakt z nagietka. Lekka mgiełka odżywia skórę, wspomaga mikrokrążenie, ale też naczynia krwionośne, reguluje złuszczanie naskórka oraz pracę sebum. 

Opinie o SEBORH – Zobacz co piszą osoby, stosujące SEBORH!

 

 

Jak stosować zestaw Seborh?

Szampon Seborh: Na zwilżone ciepłą wodą włosy nanieść i delikatnie wmasować szampon, aż do uzyskania piany. Pianę pozostawić na około 5 minut, a następnie dokładnie spłukać wodą. Czynność powtórzyć.

Emulsja Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść emulsję na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

Płyn Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść płyn na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

 

 

 

 

Pielęgnacja przy łojotokowym zapaleniu skóry głowy – jak pozbyć się   dokuczliwych objawów?

Idź do dermatologa, w celu potwierdzenia diagnozy, po czym lekarz rozpocznie odpowiednie do Twojego stanu leczenie. Przestrzegaj jego zaleceń. Nie zapominaj o regularnych wizytach kontrolnych. Stosuj profesjonalne dermokosmetyki (najlepiej w zestawie) z przeznaczeniem do walki z ŁZS. Znajdziesz w nich holistycznie działające emoliencyjne składniki, kwasy, ekstrakty i wyciągi.

Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Gdańsk

Przy problemach z łojotokowym zapaleniem skóry warto stosować szampony oraz inne wspomagające produkty, jak emulsja, odżywka czy mgiełka, na bazie naturalnych składników aktywnych. Szczególnie skuteczne działanie w niwelowaniu objawów tego schorzenia ma: ichtiol, siarczek selenu, pirokton olaminy, glukonolakton, pirytonian cynku oraz kwasy, np. jabłkowy i glikolowy. Okazuje się, że ich systematyczne zastosowanie w odpowiedniej formie jest w stanie realnie wpłynąć na stan skóry i unormować pracę gruczołów łojowych. Najlepiej jest wybierać zestawy profesjonalnych dermokosmetyków z przeznaczeniem do walki z ŁZS. Takie działanie pomoże szybko pozbyć się nawet bardzo uciążliwych symptomów mówi dr n. med. Igor Michajłowski dermatolog-wenerolog z Clinica Dermatologica

Zobacz też: Kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry w verdelove.pl

Podsumowanie

Przewlekłe schorzenie, jakim jest ŁZS, musi być kontrolowane przez specjalistę. Choroba wymaga odpowiedniego leczenia oraz pielęgnacji odpowiednimi dermokosmetykami. Trzeba wiedzieć, że nie wszystkie leki są jednakowo bezpieczne, a ich długotrwałe stosowanie może powodować skutki niepożądane – dlatego ich przyjmowanie zawsze należy skonsultować z lekarzem. Warto zatem w porozumieniu ze specjalistą, mimo remisji, również stosować właściwe preparaty, by utrzymać ten stan na dłużej! 

Materiał partnera