Od 17 do 19 października odbywał się bowiem Festiwal do czytania zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Placówka przygotowała wiele atrakcji dla sympatyków różnych gatunków literackich.
W sobotę 18 października uroczyście otwarto tam nową inwestycję. Zielona infrastruktura wokół szpitala, do tej pory nie wykorzystana, służy teraz rekreacji i rehabilitacji.
Bezpieczeństwo ruchu drogowego w województwie warmińsko-mazurskim poprawia się. Tak mówią policyjne statystyki. Wypadków przez ostatnie 9 miesięcy było tyle samo co w roku 2013, jednak ofiar śmiertelnych jest mniej.
Boisko jako projekt ogólnomiejski i 23 projekty osiedlowe to wyniki głosowania II edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Taką informację podał dzisiaj na konferencji Urząd Miasta. Mieszkańcy w drodze głosowania wybrali spośród 125 projektów, w tym ze 104 osiedlowych i 21 ogólnomiejskich.
Jak można by zagospodarować przestrzeń wokół olsztyńskiej Wysokiej Bramy? Na to pytanie odpowiedzieli studenci z Politechniki Łódzkiej, którzy w ubiegłym roku akademickim przygotowywali projekty zagospodarowania Placu Jedności Słowiańskiej wraz z zabytkową Rondelą.
Jubileusz 60-lecia powstania obchodził Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie. Uroczysta gala z tej okazji odbyła się 17 października w olsztyńskiej filharmonii. Gości przywitał muzycznie kwartet smyczkowy – Awista.
10 października sejm przegłosował zaproponowaną przez poseł Lidię Staroń nowelizację ustawy o komornikach sądowych i egzekucji. Dzięki tej zmianie komornik z prawomocnym wyrokiem automatycznie traci prawo do jego wykonywania.
Zbliża się 1 listopada, czyli dzień wszystkich świętych, a wraz z nim rusza kolejna dwunasta już kwesta. Po to, by kolejne nagrobki przywrócić do ich dawnej świetności.
Hieronim Skurpski- malarz, rysownik, historyk sztuki i działacz kultury. Przez 20 lat był dyrektorem Muzeum Warmii i Mazur. Twórca Olsztyńskiego Biura Wystaw Artystycznych, a także były prezes Związku Polskich Artystów Plastyków. Zmarł w 2006 roku. Od 3 lat jest patronem Gimnazjum nr 11 w Olsztynie
Nauka poprzez zabawę i poznawanie otoczenia za pomocą wszystkich zmysłów. Od dzisiaj będzie możliwa w "Zakątku wrażeń", czyli na nowym sensorycznym placu zabaw dla dzieci autystycznych. Stworzył go Zespół Placówek Edukacyjnych w Olsztynie.
17 i 18 października zapowiada się na sportowo. Każdy miłośnik sportu będzie mógł kibicować zawodnikom Waterpolo. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie przygotował coś specjalnego.
XV Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej potocznie nazywany Dniem Nauczyciela oraz IX-te Powiatowe "Spotkanie z Talentem" odbyły się w lidzbarskim Domu Kultury. Świętowali tam m.in. przedstawiciele lidzbarskich władz, placówek edukacyjnych oraz uzdolniona młodzież.
15 października w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 spotkali się Marcin Adamczyk z Polskiego Stronnictwa Ludowego, Andrzej Maciejewski z Kongresu Nowej Prawicy, startujący z własnego komitetu Andrzej Ryński i kandydatka platformy obywatelskiej Anna Wasilewska.
Chodzi o to, aby język giętki powiedział to, co pomyśli głowa. Temu zadaniu próbowali sprostać uczestnicy konkursu krasomówczego imienia Marii Zientary Malewskiej.
Miłośnicy literatury nie będą mogli narzekać na nudę w nadchodzący weekend. 17 października rozpoczyna się bowiem II Festiwal do czytania, zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Olsztynie.
Serce projektu tramwajowego, czyli zajezdnia rozpoczyna swoją historię.
Absurdalnie, lirycznie i wściekle o ideale kobiecości. Właśnie w taki sposób spektakl "Skórka Pomarańczowa" pokaże widzom portret kobiety zaszantażowanej światem. Nie chodzi w nim o tytułowy i znany każdej kobiecie i pewnie niejednemu mężczyźnie celulit.
To tytuł konferencji zorganizowanej przez Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie. Konferencja inauguruje w naszym województwie tydzień informacji na temat nowych form wsparcia osób bezrobotnych.