W 2014 roku Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na dzień 16 października 2014 r., natomiast Tydzień Mediacji trwa od 13 do 18 października pod hasłem:"Masz prawo do mediacji".
Obchody zorganizowane przez Urząd Miasta, odbyły się 14 października w Lidzbarskim Domu Kultury. Jak co roku, była to okazja do podziękowania pracownikom oświaty za ich codzienny trud.
Połączenie historii z nowoczesnością – to nowe oblicze Tartaku Raphaelsohnów. Zabytkowy olsztyński budynek został zrewitalizowany i przekształcony w Centrum Techniki i Rozwoju Regionu – "Muzeum Nowoczesności". Uroczyście otwarto je 14 października.
Duże rodziny w Olsztynie obchodziły swoje święto. 11 października trzy olsztyńskie placówki mieszczące się przy Alei Piłsudskiego zorganizowały wydarzenie pod hasłem "Dzień Dużej Rodziny". Galeria BWA, Olsztyńskie Planetarium i Planeta 11 zagwarantowały cały dzień atrakcji.
Dzień Edukacji Narodowej potocznie nazywany Dniem Nauczyciela odbył się dzisiaj w olsztyńskim Pałacu Młodzieży w Olsztynie. Świętowali tam m.in. przedstawiciele olsztyńskich placówek edukacyjnych oraz Urzędu Miasta.
"Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej szkoły podstawowej numer cztery w Olsztynie". Takie słowa od Pani dyrektor Agnieszki Jabłońskiej usłyszeli uczniowie siedmiu klas pierwszych podstawówki wchodzącej w skład Zespołu Placówek Edukacyjnych przy ulicy Turowskiego.
Znamy już hasło programu wyborczego Piotra Grzymowicza. Na spotkaniu inaugurującym kampanię wyborczą, które odbyło się 11 października w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym, obecny prezydent miasta przedstawił swój program wyborczy oraz kandydatów do Rady Miasta Olsztyn.
A gdy się zejdą, raz i drugi, kobieta po przejściach, mężczyzna z przeszłością, powstaje wspólna powieść. Nie obyczajowa - charakterystyczna dla Marii Ulatowskiej, i nie czysto sensacyjna - typowa dla Jacka Skowrońskiego. Ale powieść pt. "Autorka", która łączy oba te gatunki.
To temat lekcji przeprowadzonej 10 października w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Olsztynie. Lekcji wyjątkowej, bo przeprowadzonej przez wiceminister skarbu Państwa Urszulę Pasławską.
Studenci wyższych szkół niepublicznych w Olsztynie rozpoczęli rok akademicki 2014/2015. Uroczysta inauguracja roku w Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego odbyła się 10 października w audytorium budynku przy ulicy Artyleryjskiej.
To hasło wyborcze Czesława Małkowskiego. Kandydat na prezydenta 9 października na konferencji zorganizowanej przed Starym Ratuszem przedstawił liderów list wyborczych i poinformował o głównych założeniach swojego programu.
O Puchar Premiera Rzeczpospolitej Polskiej rywalizowali młodzi sportowcy w Lidzbarku Warmińskim. To był Wojewódzki Finał Turnieju Orlika . Na stadionie miejskim zmierzyły się 24 drużyny piłkarskie chłopców i dziewcząt.
Wcześniej zapomniane i niszczejące, dziś już zrewitalizowane mają służyć przedsiębiorcom.
O wyludnianiu się śródmieść i rozwoju stref podmiejskich dyskutowali przedstawiciele m.in.: Urzędu Miasta, Wydziału Rozwoju Miasta oraz eksperci z całej Polski.
Zadbaj o swoją wątrobę – podczas 29-tej ogólnopolskiej akcji pod hasłem "Żółty tydzień". Jej celem jest popularyzacja szczepień ochronnych, ale i edukacja o zagrożeniach zdrowotnych związanych z wirusowym zapaleniem wątroby typu A i typu B.
Zmiana organizacji ruchu na ulicy Sikorskiego w Olsztynie. Budowlańcy zajęli pas ruchu po stronie Centrum rowerowego.
Kształtowanie postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży, zagadnienia spółdzielni uczniowskich oraz socjalnych były tematem dzisiejszej konferencji w olsztyńskim Hotelu Park.
Sztab wyborczy tej partii 9 października zaprezentował kandydatów na prezydentów miast naszego regionu oraz kandydatów na radnych sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego.
8 października w galerii BWA odbył się wernisaż projektów scenografii Allana Starskiego. Znany i ceniony przez największych reżyserów artysta, zaprezentował projekty scenografii do filmów: „Olivier Twist" „Hannibal. Po drugiej stronie maski" i ,,Pompeje".
Tartak Raphaelsohnów w Olsztynie wznowi swoją działalność. Tym razem obiekt będzie miał zupełnie inną funkcję niż w wieku XIX. Zamiast – jak niegdyś – obrabiać drewno, tartak zamieni się w Centrum Techniki i Rozwoju Regionu – "Muzeum Nowoczesności".