Dyrektor Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie i reżyser spektaklu, długo zastanawiał się nad tym jak pokazać szeroko pojętą epidemię nienawiści, która ogarnęła nasz kraj. Postanowił zrobić to na wesoło.
W uroczystości wzięła udział kilkudziesięcioosobowa delegacja z ich rodzinnego miasta Offenburga a także przedstawiciele władz Olsztyna i Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
Już w najbliższy weekend rozpoczną się rozgrywki PlusLigi czyli siatkarskiej ekstraklasy. Tradycją jest, że jeszcze przed rozpoczęciem sezonu olsztyńscy siatkarze z klubu Indykpol AZS Olsztyn spotykają się z marszałkiem Jackiem Protasem. Nie inaczej było w tym roku.
Rozpoczął się rok akademicki, a wraz z nim zmiany w MPK dotyczące linii 2,30,32,33 oraz 84.
Obecnie trwają prace wykończeniowe przy renowacji pałacu. W całości została wykonana została już elewacja zewnętrzna i tynki wewnętrzne. Wstawiono także nowe okna i drzwi.
Było to pierwsze spotkanie, podczas którego dzieci i młodzież z Krekol wcielali się w rolę wojska rosyjskiego sprzed dwustu lat, a konkretnie oddziału walczącego między innymi w bitwie pod Heilsbergiem, czyli dzisiejszym Lidzbarkiem Warmińskim w 1807 roku.
Po rozwiązaniu umowy z głównym wykonawcą Term Warmińskich – firmą Kornas, Starostwo Powiatowe w Lidzbarku Warmińskim przygotowuje się do ogłoszenia nowego przetargu na dokończenie prac.
Zanim rok akademicki rozpocznie się na dobre władze poszczególnych wydziałów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego uroczyście przywitały nowych studentów. 29 września odbyła się uroczysta inauguracja na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa.
Ach ci mężczyźni. Każdy z nich jest wyjątkowy i właśnie dziś 30 września my kobiety za to im dziękujemy. Bez was po prostu byłoby nudno.
Uczniowie tamtejszych gimnazjów wzięli udział w Olimpiadzie edukacyjno-sportowej. Zawody odbyły się 26 września na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lidzbarku Warmińskim.
Brak własnego sprzętu nie będzie dłużej problemem, żeby wybrać się na rodzinną wycieczkę rowerową po Olsztynie i okolicach. A to dzięki otwarciu nowej Wypożyczalni Rowerów przy ulicy Jeziornej 8, która wchodzi w skład całorocznego Centrum Rekreacyjno-Sportowego "Ukiel".
Problemy Iraku na tle religijnym, wojska rosyjskie na Ukrainie, utylizowanie przestrzeni kosmicznej, handel ludźmi na świecie i związane z nim niewolnictwo seksualne. Między innymi, takie tematy podejmowali uczniowie podczas symulowanych obrad Organizacji Narodów Zjednoczonych.
Po 4 latach przerwy, w Lidzbarskim Domu Kultury reaktywowano kino Ignacy. Stało się to możliwe dzięki dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za którą kupiono najnowocześniejszy sprzęt potrzebny do projekcji.
Świętowanie odbywa się zawsze w ostatnią niedzielę września. Tego dnia każde miasto należące do tej sieci organizuje wydarzenia w celu promocji idei sieci miast dobrego życia.
25 lat wolności naszego kraju. Jak ten czas wpłynął na polską kulturę? I jak ten okres ocenia środowisko artystyczne? O tym rozmawiali goście zaproszeni na VII forum Kultury Warmii i Mazur, które odbyło się 25 września w Olsztynie.
"Nikt nie jest samotną wyspą, wszyscy jesteśmy częścią wspólnoty..." -to słowa Johana Donne. Od 40 lat przyświecają działalności Olsztyńskiego Telefonu Zaufania "Anonimowy Przyjaciel".
"Święto pieczonego jabłka" – iście polskim i smacznym akcentem zakończyło lato przedszkole Artystyczno-Teatralne "Dorotka". Impreza, jakich w tej placówce wiele, odbyła się pod patronatem Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie.
Uchwała Rady Miasta Olsztyna z dnia 18 sierpnia 2014 roku, dotycząca miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego pomiędzy Nagórkami, a Jarotami w Olsztynie została unieważniona przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego Mariana Podziewskiego.
Dążenie do osiągnięcia stanu całkowitego uniknięcia ofiar śmiertelnych na ulicach Olsztyna. Taka wizja bezpieczeństwa ruchu drogowego na lata 2014-2020 omawiana była podczas 59 sesji rady miasta.