Stoją na straży prawa, ścigają przestępców i chronią obywateli. Policjanci. Obchodzili dzisiaj w Olsztynie swoje święto. Z tej okazji na placu apelowym Komendy Miejskiej Policji odbyły się uroczystości z udziałem komendantów, władz miasta, województwa i zaproszonych gości.
Wystartowała XIX edycja Międzynarodowych Olsztyńskich Dni Folkloru "Warmia 2014". Ten pięciodniowy festiwal tańca, muzyki i śpiewu ludowego zapoczątkował barwny korowód wszystkich artystów, który uliczkami Starego Miasta udał się do olsztyńskiego amfiteatru.
Kibice i piłkarze Stomilu Olsztyn doczekają się nowego stadionu. Na konferencji prasowej, która odbyła się 22 lipca, prezydent Olsztyna przedstawił plany dotyczące budowy nowego obiektu.
25 lipca rozpoczynają się bowiem Dni Jakubowe, które w tym roku odbędą się pod hasłem ,,Artystyczna strona Olsztyna". Nie zabraknie więc koncertów, występów, turniejów i gier, zabaw i innych atrakcji.
Czyli Olsztyńską Trzydniówkę Teatralną. W programie tegorocznej było 15 występów teatralnych i muzycznych, w wykonaniu artystów polskich i zagranicznych m.in. z Francji, Olsztyna, Poznania, Wrocławia i z Warszawy. Bo to największy letni festiwal teatralny na Warmii i Mazurach.
Na terenie obecnej bazy MPK przy ul. Kołobrzeskiej w Olsztynie powstanie zajezdnia tramwajowa. W ramach prac przygotowawczych do realizacji tego projektu, Miejskie Przedsiębiorstwo Kominikacyjne w Olsztynie rozpoczęło wyprowadzanie autobusów na teren tymaczasowego placu postojowego.
Na scenie wystąpił bowiem jeden z najpopularniejszych wokalistów reggae w Polsce Kamil Bednarek. Był on jedną z najbardziej oczekiwanych gwiazd Olsztyńskiego Lata Artystycznego.
"Śniadanie na trawie' to hasło pikniku, który odbył się 19 lipca podczas oficjalnego otwarcia Parku Centralnego w Olsztynie. W nowym parku pojawiło się kilka tysięcy olsztynian – od osesków, po dojrzałe panie i panów. To wyraźny dowód, że takie miejsce w Olsztynie było potrzebne.
Już w najbliższą sobotę 19 lipca nastąpi uroczyste otwarcie Parku Centralnego. Z tej okazji władze miasta zapraszają na pierwsze olsztyńskie śniadanie na trawie. Każdy chętny będzie mógł przyjść z własnym koszykiem smakołyków i wziąć udział we wspólnym pikniku pełnym atrakcji.
Na wakacyjną nudę nie mogą narzekać najmłodsi mieszkańcy gminy Dywity. A to głównie dzięki inicjatywom tutejszego Gminnego Ośrodkowi Kultury, który przygotował dzieciom super rozrywkę na nadchodzące letnie miesiące.
Prawdziwe zatrzęsienie turystów ma teraz miejsce w Olsztynie, bo lato to najbardziej aktywny czas dla miejscowej turystyki. Co przyciąga gości do wizyty w stolicy regionu Warmii i Mazur?
To hasło spotkania, które zorganizowali 16 lipca wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego oraz Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Olsztynie. Dyspozytorzy medyczni rozmawiali z psychologiem i policjantem m.in o problemach związanych właśnie z fałszywymi wezwaniami.
Wszystko za sprawą rozpoczynającej się trzydniówki teatralnej, która potrwa od 18 do 20 lipca. Ten cykliczny festiwal, organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury, co roku jest obowiązkową pozycją dla każdego miłośnika kultury i sztuki w naszym mieście.
6 i 7 września na terenie zmodernizowanej plaży miejskiej nad Jeziorem Długim odbędzie Green Festival podczas którego wystąpią gwiazdy polskiej muzyki.
Nawet brzydka pogoda nie jest w stanie popsuć frajdy ze wspólnego biegania mieszkańcom wsi Frączki w gminie Dywity. Najlepszym tego przykładem jest impreza "Bieg po zdrowie", która odbyła się tam 12 lipca.
Stare Jabłonki będą gościć najlepszych siatkarzy plażowych z całego świata.
Projekt, który rozpoczął się w 2012 roku obejmuje nie tylko gruntowny remont pałacu ale też przebudowę jego wnętrza i prace konserwatorskie.
Zakończyło się składnie wniosków do olsztyńskiego ratusza. Mieszkańcy Olsztyna składali projekty inwestycji w swoich osiedlach i dotyczące miasta. Mieszkańcy złożyli 193 wnioski o finansowanie proponowanych przedsięwzięć - 46 na projekty ogólnomiejskie i 147 na projekty osiedlowe.