Olsztyn może powoli nazywać się Warmińsko-Mazurską stolicą spinningu. Wszystko za sprawą Maratonu Spinningowego, który już po raz czwarty został zorganizowany przez olsztyński klub fitness "Body Perfect".
Wakacje to czas prac sezonowych. Pracodawcy w okresie letnim zgłaszają zapotrzebowanie na pracowników w wielu branżach nie tylko w Polsce ale i za granicą. Do instytucji zatrudnienia napływają oferty pracy w różnych branżach.
Mieszkańcy Olsztyna mają okazję wykazać się znajomością swojego miasta i regionu. Taka możliwość pojawia się dzięki Mobilnej Grze Miejskiej. Zabawę organizują: Centrum Spotkań Europejskich Światowid, portal ekulturalni.pl i Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.
Kto powiedział, że by obejrzeć dobry film trzeba pójść do kina albo urządzić sobie domowy seans? Rada Osiedla Jaroty przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury postanowiły wyciągnąć kinomanów na świeże powietrze.
46 wniosków dotyczyło projektów ogólnomiejskich, zaś 147 projektów osiedlowych. Będą one teraz sprawdzone pod kątem formalnym, zgodności z prawem, planami zagospodarowania a także dokumentami planistycznymi.
Przewoźnik chce kupić 18 nowych pojazdów. 10 z nich będzie autobusami o standardowej długości 12 metrów, zaś 8 przegubowymi. Wszystkie mają być wyposażone m.in. w klimatyzację, tablice informacyjne i monitoring.
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lidzbarku Warmińskim przygotował bogaty program imprez na rozpoczynające się wakacje.
10 lipca po raz dwunasty Muzeum Warmii i Mazur zorganizowało z tej okazji przedstawienia teatralne i warsztaty plastyczne. Poświęcone oczywiście pamięci najsłynniejszego mieszkańca olsztyńskiego zamku, który był tu administratorem w latach 1516 - 1521.
W tym roku o miano najlepszego walczyły: Kabaret 44-200, 7 minut Po, Czołówka Piekła, Z konopi i Grupa Improwizacyjna "To mało powiedziane". Każdy z nich musiał przygotować program i skecz konkursowy.
Z reguły w sezonie letnim ofert pracy jest więcej. Czy i tym razem? Firmy - również olsztyńskie - poszukują tzw. pracowników sezonowych. Jak się jednak okazuje, pracę na wakacje trudno znaleźć, jeśli się o nią w porę nie postara.
W dwóch miejscach przy Wysokiej Bramie i ul. Świętochowskiego w Lidzbarku Warmińskim, zostały ustawione kurtyny wodne, które dają przynajmniej chwilową ulgę od słońca.
Podobno olsztyńska "kranówka" jest najlepsza w Polsce. Postanowiliśmy to sprawdzić. Na początek jednak pytanie - czy Olsztyniacy piją wodę z kranu?
8 lipca rozpoczęła się gruntowna przebudowa ulicy Piłsudskiego na odcinku od Planetarium do wjazdu przy Hali Urania. Jest ona konieczna, by funkcjonalnie łączyła się z budowaną obecnie ulicą Obiegową. Przyszłe skrzyżowanie będzie wielopasmowe, co zapowiada płynny przejazd w każdym kierunku.
Okazałe budynki kompleksu są już dobrze widoczne z drogi prowadzącej do Lidzbarka Warmińskiego. Według zapewnień samorządowców, wszystkie prace budowlane idą zgodnie z planem.
W tym roku start zlokalizowany będzie na al. Piłsudskiego zaś meta tradycyjnie na Starym Mieście. Nowym elementem trasy będzie podbieg ul. Artyleryjską o długości 400 m.
Biała flaga zawieszona na plaży oznacza, że można się kąpać – właśnie wtedy wiadomo, że nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwają ratownicy wodni. Czy olsztyniacy czują się bezpieczni na swoich plażach?
Miłośnicy epoki średniowiecza mieli w ubiegły weekend prawdziwą gratkę. W olsztyneckim skansenie odbywały się bowiem Dni Dawnych Rzemiosł.
Niepokojące informacje przekazują nam widzowie, którzy jak wielu olsztynian odwiedzają często Stare Miasto. Zdarzają się tu bowiem incydenty, które zdaniem niektórych mogą zaszkodzić zwłaszcza najmłodszym – najczęściej w okolicach fontanny i sceny.
Pierwszy etap i przysłowiowe sito kandydaci przeszli w poniedziałek 7 lipca. Z 50 chętnych do drugiego etapu przeszła połowa.
W Olsztynie jest kilkanaście jezior. Wszystkie w mniejszym lub większym stopniu nadają się do rekreacji. Na terenie miasta otwartych jest teraz kilka kąpielisk, z których można korzystać bez zastrzeżeń.