Urzędnicy starostwa Powiatowego w Olsztynie szkolą się. Tym razem po to aby pomagać innym. Przede wszystkim w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia.Szkolenie urzędników z zakresu pomocy przedmedycznej jest kolejną wspólną akcją Urzędu ze Szkołą Policealną im. Zbigniewa Religi w Olsztynie.
"Damy i Huzary" to tytuł pierwszej sztuki, którą po remoncie wystawi olsztyński teatr im Stefana Jaracza. Premiera 9 i 10 listopada. Dzień premiery będzie szczególny pod wieloma względami. Nic więc dziwnego, że bilety sprzedały się jak świeże bułeczki.
Zakole Łyny przy ulicy knosały niegdyś nazwano nawet ekologiczną bombą, bowiem w latach 70-ątych, zrównano z ziemią znajdującą się tutaj gazownię, a pozostałości przysypano tylko ziemią.
Olsztyńscy kierowcy muszą liczyć się z kolejnym utrudnieniem w ruchu. W nocy z 8 na 9 listopada na skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej z aleją Obrońców Tobruku drogowcy rozkopią ulicę i będą łączyć systemy kanalizacji deszczowej.
Nauka to nie tylko wkuwanie na blachę. By dobrze zrozumieć temat, warto spotkać się z kimś, kto zawodowo łączy teorię z praktyką. Nietypową lekcję WOS-u poprowadziła 4 listopada podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, Urszula Pasławska.
Trzeba wzmocnić proces konsultacji społecznych i "Potencjał młodych" - tak twierdzą uczestnicy seminarium, które odbyło się 4 listopada w warmińsko-mazurskim urzędzie marszałkowskim w Olsztynie. Powstały projekty, które mają na celu podniesienie jakości i efektywności konsultacji społecznych.
Uczniowie klas czwartych z wielkim zaangażowaniem zrobili - jubileuszowo - 660 kartek urodzinowych, które oficjlnie złożyli na ręce Prezydenta Miasta. Popisali się również dużą wiedzą o swoim mieście podczas przygotowanego konkursu z historii Olsztyna.
Pod takim hasłem, po raz czwarty rozstrzygnięto w Olsztynie konkurs fotograficzny. Jak mówią organizatorzy, sport jest trudnym, ale i wdzięcznym tematem do robienia zdjęć.
Dzień Wszystkich Świętych to rzymskokatolicka uroczystość obchodzona 1 listopada ku czci wszystkich znanych i nieznanych świętych. podczas tego święta wierni oddają część męczennikom, którzy oddali swoje życie dla wiary w Chrystusa.
Kto powiedział że aby pisać książki trzeba być dorosłym? Miejska biblioteka publiczna w Olsztynie przy współpracy z samorządem miasta Olsztyn wydała zbiór opowiadań napisanych przez dzieci - a dokładnie przez uczniów szkół podstawowych.
W piątek 1 listopada obchodzimy Dzień Wszystkich Świętych. W związku z licznymi odwiedzinami bliskich na olsztyńskich cmentarzach, Zarząd Dróg Zieleni i Transportu przygotował szereg zmian w organizacji ruchu zarówno środkami komunikacji publicznej jak i prywatnej.
Policjant, który jest jednocześnie ratownikiem medycznym? To brzmi nieźle! W 2013 roku Wojewódzka stacja pogotowia ratunkowego w Olsztynie intensywnie przeszkoliła policjantów. Zorganizowała projekt nauki ratownictwa medycznego, z którego skorzystało 200 policjantów z regionu Warmii i Mazur.
Polski Kongres Energii Odnawialnej zorganizowano w Olsztynie 29 października.Jego uczestnicy zastanawiali się, na jakim etapie rozwoju jest ekologiczna energia w Polsce, kiedy krajowy rynek energetyczny jest wciąż zdominowany przez węgiel i gaz.
Wicemarszałek województwa Gustaw Marek Brzezin podpisał 29 października umowy o dofinansowanie unijne dwóch inwestycji - w Olsztynie i w Lubawie.
Były premier Polski, Jerzy Buzek spotkał się z olsztyńskimi studentami w centrum konferencyjnym UWM.Podczas spotkania wygłosił wykład wykład pod tytułem ,,Polska w Unii Europejskiej - doświadczenia i perspektywy"
Ksiądz infułat Julian Żołnierkiewicz zmarł w piatek 25 października. W poniedziałek 28 października odbyły się uroczystości pogrzebowe,w których uczestniczyły władze miasta, biskupi, przyjaciele zmarłego i wielu mieszkanców Olsztyna.
Makietę uroczyście odsłonięto 26 października. Prezentacja nowej atrakcji turystycznej towarzyszyła obchodom 660. lecia Olsztyna. Makieta została wykonana w skali 1:500, co oznacza że przedstawia stare miasto pomniejszone 500 razy.
Politycy regionalni Platformy Obywatelskiej spotkali się 26 października w Centrum Konferencyjnym UWM. Wybierali nową władzę partii w regionie Warmii i Mazur.
Miasto Olsztyn obchodzi 660 lecie swojego istnienia. Z tej okazji władze miasta zorganizowały uroczystą galę w olsztyńskiej filharmonii, by godnie uczcić ten doniosły jubileusz.
Poeta powiedział kiedyś że narody, które tracą pamięć- giną. Troska o utrzymanie zabytków jest więc bardzo ważna, chodź niekiedy może sprawiać sporo problemów. Przekonali się o tym mieszkańcy kamienicy przy ulicy Zientary-Malewskiej 31.