24 października w olsztyńskim biurze wystaw artystycznych miały miejsce wręczenie nagród i wystawa pokonkursowa ósmych olsztyńskich biennali sztuki o medal prezydenta.
Aleksander Szczygło, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego dziś skończyłby 50 lat. Zginął w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku. 25 października brat i siostra Aleksandra Szczygło wzruszeni - uroczyście odsłonili tablicę pamiątkową, poświęconą jego osobie.
Miejski ośrodek kultury zaprasza na kolejny koncert jesienny z cyklu" "olsztyńskie dobranocki bluesowe", który odbędzie się już 27 października.
Zmarł ksiądz infułat Julian Żołnierkiewicz, generał Zakonu maltańskiego, doktor socjologii, inicjator organizacji kombatanckich, duszpasterz akademicki, proboszcz związany z kościołem Najświętszego serca Pana Jezusa, założyciel stowarzyszenia "Arka", które pomaga dzieciom.
Ile czasu jesteś skłonny poświęcić Polsce? To pytanie, które organizatorzy akcji ,,Godzina dla Polski" zadawali na konferencji prasowej, zorganizowanej w hotelu wileńskim. Akcja ma zrzeszać i organizować Polaków, a także zachęcać do poświęcenia godziny swojego czasu na rzecz rozwoju kraju i miast.
Dziesiąty Regionalny Dzień Trenigowy Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych odbył się 24 października w sali sportowej Olsztyńskiej Szkoły Wyższej. Udział w zawodach wzięły dzieci z całego regionu.
Ostatnie sukcesy Indykpolu AZS są doskonale znane wszystkim mieszkańcom Olsztyna. Nie uszły również uwadze władz miasta. 24 października prezydent miasta Olsztyna, Piotr Grzymowicz spotkał się z zawodnikami, członkami sztabu szkoleniowego i przedstawicielami zarządu AZS-u.
Wiele ludzi już na samo słowo ,,dentysta" oblewa się zimnym potem. Zawód ten bowiem nieodmiennie kojarzy się z bólem i - o zgrozo - wyrywaniem zębów. Pomaga przed tym uchronić najnowsza technologia stomatologiczna, która pozwala ratować zęby, których jeszcze kilka lat temu nie udałoby się uratować.
Żelazne gody, to święto, którym mogą pochwalić się nieliczne związki. Państwo Urszula i Jerzy Malesza 19 października świętowali wraz z rodziną właśnie 65 lat wspólnego i szczęśliwego małżeństwa. Oboje podkreślają, że bez siebie żyć nie mogą.
Przed miłośnikami sztuki prawdziwa gratka. Już w czwartek w olsztyńskiej galerii BWA odbędzie się wernisaż wystawy konkursowej olsztyńskich Biennali Sztuki o Medal Prezydenta.
Zaduszki i Dzień Wszystkich Świętych to czas, kiedy wspominamy bliskich, którzy odeszli. Groby otaczamy wtedy szczególną opieką. Są jednak mogiły opuszczone, którymi nie ma komu się zająć.
VIII festiwal sztuk walki, który odbył się 18 października w Olsztynie tradycyjnie już wzbudził duże zainteresowanie mieszkańców miasta i rgionu. Hala urania wypełniona widzami po brzegi - tętniła życiem.
Święto nauczycieli wyjątkowo uroczyście obchodzili nauczyciele i uczniowie szkół z powiatu lidzbarskiego. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej zorganizowali galę w Lidzbarskim Domu Kultury.
W Olsztynie powstał nowy Uniwersytecki Szpital Kliniczny. Oficjalnie otwarto go 18 października. Ma być profesjonalną jednostką medyczną oraz miejscem kształcenia przyszłych specjalistów medycyny - studentów Wydziału Medycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
Pierwszy Regionalny Kongres Kobiet Warmii, Mazur i Powiśla pod hasłem "Razem możemy więcej" odbył się 18 Października w Olsztyńskiej Filharmonii. Inspiracją BYł Kongres Ogólnopolski, który od 2009 roku odbywa się w Warszawie.
Przedszkolaki wzięły udział w międzynarodowym projekcie kulturowym. Jego podsumowanie miało miejsce w przedszkolu Dorotka, które specjalizuje się już w tego typu inicjatywach. Przez ostatnie dwa tygodnie placówka gościła młodzież z trzech różnych krajów.
Artyści z domu kultury w Pilniku szykują wystawę swoich efektownych prac. Przygotowywane są rzeźby przedstawiające znane postacie, związane z historią Lidzbarka Warmińskiego.
Pierwszy międzynarodowy miting pływacki Olsztyn-Kaliningrad odbył się 18 października w aquasferze. Konkurencje obejmowały wyścigi na 50 i 100 metrów oraz sztafetę 4 razy 50 metrów stylem dowolnym kobiet i mężczyzn.
Czy Olsztyn będzie stolicą gier komputerowych? Niewykluczone. W stolicy Warmii i Mazur powstał Uniwersytet Gier zrzeszający wszystkich chętnych do nauki tworzenia gier komputerowych.
"Europa da się lubić - możliwości podjęcia zatrudnienia w UE" takie hasło było myślą przewodnią konferencji zorganizowanej w Lidzbarku Warmińskim. Odbyła się ona 17 października z okazji Tygodnia Obywateli Europy na Warmii i Mazurach.