Rozpoczął się sezon żeglarski. Zwykle wraz z nim ruszały kursy umożliwiające zdobycie patentów żeglarskich. Na razie jednak kandydaci nie mogą przystąpić do egzaminów, gdyż nie zostało wprowadzone rozporządzenie, które by je umożliwiało.
Mieszkańcy Warmii i Mazur przyzwyczaili się już do nieustannych doniesień o kolejnym proteście przeciwko farmom wiatrowym. Tym razem jednak protestują przedstawiciele energetyki wiatrowej i domagają się rzetelnej debaty na temat farm wiatrowych: zagrożeniach i korzyściach.
Wolontriuszki z Indonezji, Filipin, Chin i Malezji w ramach programu Fundacji AIESEC odbędą dwutygodniową praktykę w Przedszkolu Dorotka. Studentki przekażą dzieciom wiedzę z zakresu kultury, tradycji i życia codziennego w ich Państwach.
W Olsztyńskim Ceiku osiem zespołów walczyło o bilet do Wrocławskiego finału eliminacji do Przystanku Woodstock.
Miejski Ośrodek kultury w niedziele 13 maja zaprosił mieszkańców Jarot na występy artystyczne i warsztaty ekologiczne dla całej rodziny.
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne ogłosiło przetarg na zakup nowych pojazdów. Wśród nich znajdzie się 12 autobusów standrdowych i 10 przegubowych. Wszystkie mają być wyposażone w klimatyzację oraz przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych.
Coraz częściej rodzice chcą, żeby ich dzieci od najmłodszych już lat uczyły się języków obcych. Jak wygląda taka nauka w przedszkolu i czy można weryfikować postępy dziecka w przyswajaniu obcego języka? Okazuje się, że tak.
Kolejna odsłona akcji Olsztyn Czyta! odbyła się w parku im. Kusocińskiego. Organizatorzy akcji zachęcali do wspólnej zabwy wszytkich mieszkańców stolicy Warmii i Mazur.
Rozpoczął się sezon turystyczny, a wraz z nim pojawili się w Olsztynie pierwsi sezonowi goście. Wkrótce przyjedzie ich znacznie więcej. Zapytaliśmy Olsztynian, jak zaplanowaliby turyście dzień w naszym mieście i co chcieliby mu pokazać.
W olsztyńskiej galerii sztuki BWA zorganizowana została wystawa znanego arstysty - Józefa Wilkonia. Rzeźbiarz, scenograf a przede wszystkim ilustrator przedstawia swoje znane i wymyślone zwierzęta.
Stowarzyszenie "Nasze Jakubowo" zachęca Olsztynian do wzięcia udziału w "Biegach Jakubkowych". Pierwsza z imprez już w sobotę 11. maja. Trasy są przewidziane dla każdego biegacza.
Rozpoczyna się drugi etap rewitalizacji starówki w Lidzbarku Warmińskim. Nowy, choć bardziej staromiejski wygląd zyskają kolejne uliczki.
W najbliższą sobotę 11 maja od godziny 17:00 w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych przy ul. Parkowej 1 odbędą się eliminacje do Przystanku Woodstock. O występ na największym festiwalu w Polsce i Europie powalczy 8 zespołów, w tym olsztyński zespół Transsexdisco.
Ku końcowi ma się budowa ronda u zbiegu ulic Wysokiej Bramy, Lipowej i Piłsudskiego w Lidzbarku Warmińskim.
W niedziele 12 maja olsztyński MOK zaprasza na EKO-desant Kulturalny. W trakcje imprezy odbędą się ekologiczne warsztaty dla dzieci i dorosłych, konkursy edukacyjne oraz liczne występy artystyczne. A wszystko to przy zbiegu ulic Wilczyńskiego i Janowicza (obok Medyka) od godziny 15:00
Ostatnia premiera na deskach Sceny Margines w tymczasowej siedzibie teatru to zapis ostatniej godziny życia Pana Mautza - człowieka, który postanowił żyć bez emocji. O dopuszczeniu umierającego do radości wieczystej nie decyduje jednak żaden święty, a... karaluchy.
Jeszcze w tym roku ma rozpocząć działanie jonosonda - urządzenie do badania warstw jonosfery. Jej Wykonaniem a następnie dostarczeniem ma zająć się Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk.
Słońce, na które wszyscy czekaliśmy, przyniosło ze sobą także rozkwit pylącej roślinności. Alergie dokuczają coraz większej liczbie ludzi. Z uczuleniem jednak można skutecznie walczyć.
Z okazji swojego święta bibliotekarze z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie spotkali się w ratuszu.
7 maja odbyła się się konferencja naukowa Marketing w sporcie i turystyce organizowana wspólnie przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie oraz Naukowe Koło Marketingu Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.