W Przedszkolu Artystyczno-Teatralnym "Dorotka" odbyły się uroczystości związane z niedawnym Dniem Niepodległości. Mimo tego, iż dzieci w tej placówce są wychowywane w duchu wielokulturowości i tolerancji dla odmienności, doskonale wiedzą, gdzie są ich korzenie. Zobacz, co znaczą wolność, patriotyzm
W olsztyńskiej Galerii Sztuki BWA odbył się wernisaż jednego z najwybitniejszych artystów polskiego plakatu i grafiki wydawniczej - Lecha Majewskiego. Wystawa potrwa do 13. stycznia 2013 roku.
Niedługo nastąpią zmiany związane z wnoszeniem opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Jak bedą one wyglądały, zależy także od Olsztynian. Władze Miasta zachęcają do wypełniania ankiet, a wątpliwości rozwieje Wiceprezydent podczas czatu 26 listopada.
W piątek 23. listopada będzie miało miejsce przedstawienie finałowe polsko-niemieckiego projektu teatralnego o prześladowaniach Żydów w czasie wojny zatytuowane "Tango z popiołów".
Olsztyn dołączył do grona miast, w których organizowana jest akcja "zBiegiemNatury". Akcja ma propagować aktywne spędzanie czasu w otoczeniu przyrody. Organizatorzy przekonują, że ani jesienna pogoda, ani 5-kilometrowy dystans nie są przeszkodą nawet dla początkujących biegaczy.
W piątek 23. listopada w kościele Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia na ulicy Pana Tadeusza w Olsztynie oraz w niedzielę 25. listopada przy Kościele św. Brata Alberta w Bartoszycach odbędzie się pokaz filmu o życiu i działalności Kardynała Stefana Wyszyńskiego
22 i 23 listopada w Kaliningradzie odbędzie się międzynarodowa konferencja pt. „Zachorowalność na gruźlicę i choroby płuc w regionach-partnerach. Specyfika, diagnostyka, leczenie”, w której weźmie udział olsztyński Szpital Pulmonologiczny.
Zakończył się projekt "Antologia Warmińska", który miał na celu przybliżyć najmłodszym mieszkańcom Olsztyna historię i tradycje naszego regionu. Budowanie poczucia tożsamości jest niezwykle ważne. Dlatego, aby łatwiej dotrzeć do dzieci, powstała książka zawierająca baśnie i legendy warmińskie.
W sobotę 24 listopada 2012 r. w godzinach od 9 do 16 notariusze będą udzielali bezpłatnych porad prawnych w Olsztynie w budynku NOTu na placu Konsulatu Polskiego 1. Tematem wiodącym będą zagadnienia związane z księgami wieczystymi.
Filia nr 9 Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprasza na spotkanie z pisarką Katarzyną Enerlich. Jej książki są bardzo popularne zwłaszcza wśród damskiej części olsztyńskich czytelników. Katarzyna Enerlich jest autorką między innymi trylogii "Prowincja pełna...".
Prezydent Olsztyna przedstawił projekt budżetu na 2013 rok. Najważniejszym z jego założeń jest nadwyżka w wysokości ponad 19 milionów złotych. Jej uzyskanie jest niezbędne ze względu na wymogi nowej ustawy o finansach publicznych. Nadwyżka oznacza jednak cięcia w wydatkach.
Pod tym hasłem Platforma Obywatelska rozpoczyna ogólnokrajowe konsultacje, podsumowujące 5 lat działalności i plan na najbliższą przyszłość. Plan składa się z trzech filarów:rodzina, praca, inwestycje.
W myśl tzw. ustawy śmieciowej od lipca 2013 roku to gminy będą odpowiedzialne za zagospodarowanie odpadów komunalnych. Rada Gminy ma wybrać sposób naliczania opłat za odbiór odpadów spośród czterech propozycji. Olsztynianie mogą wyrazić swoją opinię w tej kwestii poprzez wypełnienie ankiety.
W najbliższy czwartek o godzinie 18.00 w olsztyńskiej Galerii Sztuki BWA odbędzie się wernisaż twórczości jednego z najwybitniejszych twórców plakatu oraz grafiki wydawniczej, Lecha Majewskiego.
W międzynarodowym konkursie piwa European Beer Star 2012 w Norymberdze piwa z olsztyńskiego browaru Kormoran zdobyły złoto i brąz. Szczególne uznanie jurorów zdobył Porter Bałtycki oraz Piwo Orkiszowe z Miodem.
Ostatnio współpraca naszego regionu z Obwodem Kaliningradzkim zacieśnia się na wielu płaszczyznach. O możliwościach partnerstwa dyskutowano także podczas Forum Organizacji Pozarządowych. O ile organizacje narzekają na stale malejące fundusze, o tyle na brak chęci współpracy ze strony Kaliningradu ni
Przekazanie wyróżnień Prezydentowi Olsztyna miało miejsce w poniedziałek 19 listopada w olsztyńskim ratuszu.Przyznano Gminie Olsztyn także nagrodę dodatkową „Primus” – dla Gmin i Powiatów uhonorowanych najwyższą liczbą punktów rankingowych.
Noc z 29 na 30 listopada obchodzona jest jako Andrzejki. Kilka dni przed tym pogańskim świętem przepowiedni i czarów zapytaliśmy Olsztynian, jak zamierzają ten wieczór spędzić. Niezależnie od miejsca, nie może zabraknąć typowych Andrzejkowych wróżb. Tych pod dostatkiem będzie 30 listopada w Aquasfer