We wtorek 20. listopada będą możliwe problemy techniczne w sieci Vectra. Zakłócenia mogą pojawić się ze względu na trwające prace modernizacyjne. Szczegółowe instrukcje związane ze zmianami znajdują się na stronie: www.vectra.pl/zmianakanalow.
Wojewódzki Urząd Pracy ruszył z kolejnym projektem na rzecz przeciwdziałania bezrobociu na Warmii i Mazurach. Tym razem o wsparcie mogą się ubiegać osoby zwolnione lub zagrożone zwolnieniem z zakładu pracy z przyczyn pracodawcy.
Prawa Dziecka to kwestia, o której należy rozmawiać i którą należy przypominać. Właśnie one oraz dzieciństwo były tematem konferencji, zatytuowanej "Prawa dziecka a zagrożone dzieciństwo we współczesnym świecie".
Wernisaż wystawy Jana Bortkiewicza w BWA
Jest to święto poszanowania różnorodności na świecie, praw i przekonań wszystkich ludzi. Jego celem jest podniesienie świadomości i wrażliwości społecznej na zagrożenia, jakie niesie ze sobą brak tolerancji.
Koncerty, wernisaże, prelekcje. To tylko wybrane przykłady imprez, które proponuje Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie. Być może jesienna pogoda nie zachęca do długich spacerów. Sprzyja natomiast odwiedzinom i kulturalnej uczcie w "salonach" Miejskiego Ośrodka Kultury.
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie wraz z pomocą Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego zorganizowała wyjątkową imprezę, podczas której rozstrzygnięto konkurs plastyczny skierowany do 5 i 6 latków „W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH – WIĘC NIE PAL PRZY MNIE”.
Od 14. listopada w olsztyńskiej Galerii BWA trwają Targi Sztuki Młodej. Olsztynianie mogą podziwać i nabywać fotografie, rzeźby lub obrazy młodych artystów związanych z naszym miastem. Sami artyści widzą w tym ogromną szansę. Amatorzy sztuki muszą się spieszyć, gdyż targi potrwają tylko do 18. listo
Tym, którzy poszukują literatury do prac dyplomowych, semestralnych, czy też rocznych przychodzi z pomocą Centrum Informacji Technicznej i Biznesowej w Olsztynie. Oferuje ono czytelnikowi bogatą ofertę usług.
17 listopada o godzinie 19.00 olsztyńskim Auditorium Maximum odbędzie się, wyreżyserowany przez Wojciecha Adamczyka spektakl, zatytuowany "Drugi rozdział", będący dowcipną opowieścią o przewrotności ludzkich uczuć, małżeństwie, zdradzie, miłości, a także o życiowym niespełnieniu.
Cukrzyca to choroba, która doskwiera ponad dwóm milionom Polaków. 14. listopada obchodzimy Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. To dobra okazja, aby przybliżyć mieszkańcom Olsztyna problematykę tej choroby. Jest uciążliwa i kosztowna, dlatego w Olsztynie powstają organizacje wspierające diabetyków.
W olsztyńskiej Planecie 11 odbyło się spotkanie z uznanym twórcą literatury fantasy, Jakubem Ćwiekiem. Jego celem była promocja najnowszej książki autora, zatytuowanej "Chłopcy".
Jesień - pora roku, w której dni stają się coraz krótsze, a wieczory długie, zimne i ponure. Przy takiej pogodzie zdecydowanie łatwiej o jesienną chandrę. Warto zatem wypróbować kilka sposobów, aby jej uniknąć. Najlepszym lekarstwem na jesienne wieczory może okazać się sport.
15 listopada w Sali Kameralnej olsztyńskiej Galerii Sztuki BWA odbędzie się wernisaż Jana Bortkiewicza, zatytuowany "Homage to Tarasin". Ujrzeć będzie można cykl fotografii, na których artysta, patrząc w sposób właściwy dla malarskiej wrażliwości swego mentora podejmuje próbę uporządkowania rzeczywi
Urząd Miasta podpisał umowę na kwotę finansowania projektu "Modernizacja i rozwój zintegrowanego systemu transportu zbiorowego w Olsztynie", czyli tzw. tramwaje. Kwotę ogromną, bo wynoszącą 350 mln złotych. Tramwaje powrócą do Olsztyna po prawie pięćdziesięciu latach.
Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz gościł w ratuszu wyjątkowych gości - przedszkolaki z jednej z olsztyńskich placówek. Podczas rozmowy z prezydentem dzieci miały okazję poznać obowiązki prezydenta miasta, historię olsztyńskiego ratusza, jak też i samego miasta.
Pierwsza faza projektu "Antologia Warmińska - kreacja i promocja nowej marki regionu" dobiegła końca. W olsztyńskim Abecadle dzieci po raz ostatni wzięły udział w zajęciach, dzięki którym mogły odkrywać historię i kulturę Warmii. Mali uczniowie poznali, między innymi, znane postaci z naszego regionu
Od 14 do 18 listopada w olsztyńskiej Galerii BWA będą trwały Targi Sztuki Młodej. Na targach swoje prace będą prezentowali początkujący artyści związani z Wydziałem Sztuki UWM-u, jak też artyści z innych uczelni, lecz związani z miastem i regionem.
W olsztyńskiej Hali Urania Dzien Odzyskania Niepodległości świętowano w rytmie tańca. Odbyła się bowiem kolejna edycja "Olsztyn tańczy", która zgromadziła wielu miłośników tańca.
11. listopada - Narodowe Święto Niepodległości to dzień, w którym Polacy mogą być szczególnie dumni i cieszą się z odzyskanej po 123. latach wolności. To również szczególna okazja do złożenia hołdu tym, którzy z ormonym poświęceniem o tę wolność walczyli.